Evropljani u borbi za svetsku krunu: Belgija spakovale kofere Karioka

Izvor: BKTV News, 06.Jul.2018, 22:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Belgije eliminisali su Brazil (2:1) u četvrtini finala Svetskog prvenstva i zakazali duel sa Francuskom.

Crveni đavoli su mrežu poslednjeg neevropskog predstavnika načeli u 13. minutu autogolom Fernardinja posle kornera, a prednost je pre odmora udvostručio Kevin de Brujne na dodavanje Lukakua.

Uprkos osetnom vođstvu, Belgija ni unastavku nije odustala od ofanzivnog stila igre, što je Brazil iskoristio da pogotkom Renata Agusta u 76. minutu vrati >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << neizvesnost.

Ni sve karte položene u napad nisu Kariokama donele izjednačenje vredno produžetaka, pa ćemo u Rusiji, i definitivno gledati dva evropska polufinala.

Drugi polufinalni par biće poznat posle sutrašnjih mečeva Švedska - Engleska i Rusija - Hrvatska.

Sudijska trojka iz Srbije predvođena Miloradom Mažićem odlično je obavila posao. Arbitar iz Vrbasa prilikom akcije Belgije posle koje je De Brujne postigao pogodak fenomenalno pustio prednost uprkos prekršaju nad Lukakuom, a odlično je reagovao i u nekoliko vrlo neugodnih situacija u završnici meča.

Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo

Nastavak na BKTV News...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.