Bufon navija za rivala Srbije

Izvor: B92, 21.Nov.2022, 23:26

Bufon navija za rivala Srbije

Golman Parme i bivši italijanski reprezentativac Đanluiđi Bufon ponovio je da će na Svetskom prvenstvu u Kataru navijati za fudbalsku selekciju Kameruna

Bufon (45) je sa selekcijom Italije osvojio Mundijal 2006. godine. "Azuri" neće igrati na SP u Kataru, a nisu nastupili ni na Mundijalu u Rusiji pre četiri godine.

"Kamerun je uvek bio moja druga ekipa. U srcu su mi još od SP 1982. u Španiji, pošto Kamerun tada nije izgubio nijedan meč, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali nije uspeo da se plasira u drugu fazu. U Italiji 1990. sam kao lud navijao za njih. Imali su fudbalere kao što je Tomas N'kono,

zbog koga sam i odlučio da postanem golman. Za Kamerun su tada igrali Rodže Mila, Fransoa Omam-Bijik, oni su bili moji heroji. Znam napamet reprezentaciju Kameruna iz 1990. godine"
, rekao je Bufon.

Bufon je rekao da na dan svečanog otvaranja Mundijala nije osetio uzbudjenje koje je očekivao. On je dodao da mu je drago da Iran nije izbačen sa Mundijala.

"Ispravno je da su oni tu. Sport je meritokratija, a Iranci su se kvalifikovali za SP. Ovako će da imaju priliku da pošalju poruku podrške pravim vrednostima. Živeli igrači Irana", zaključio je golman Parme.

Kamerun će na SP u Kataru igrati u grupi sa Srbijom, Brazilom i Švajcarskom.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo,   Fudbal

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.