Bruno odveo Portugal u osminu finala!

Izvor: B92, 28.Nov.2022, 23:03

Reprezentacija Portugala savladala je Urugvaj sa 2:0 (0:0) i tako se plasirala u osminu finala Svetskog prvenstva.

Uprkos tome što nije bilo pogodaka, gledali smo izuzetno sadržajno prvo poluvreme.

Već tokom prvih pet minuta videli smo po jednu priliku na obe strane.

Na jednoj strani je neprecizan bio Olivijera, dok je na drugoj loše šutirao Karvaljo.

Reprezentacija Portugala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je u narednih desetak minuta bila znatno bolji tim na terenu, doslovno je vršila opsadu gola protivnika.

No, ipak, najbolju priliku na meču stvorio je Urugvaj preko Bentankura, koji je predriblao svoje čuvare, izbio jedan na jedan sa golmanom, ali je njegov udarac zaustavio Košta.

Do kraja poluvremena videli smo povredu Nuna Mendeša, koji je u suzama napustio teren.