Fudbaleri Gane savladali Južnu Koreju na SP

Izvor: Beta, 28.Nov.2022, 17:40

Fudbaleri Gane pobedili su danas selekciju Južne Koreje sa 3:2, u utakmici drugog kola Grupe H na Svetskom prvenstvu u Kataru.Gana je na stadionu Edukejšn siti vodila sa 2:0, nakon što su golove postigli Mohamed Salisu u 24. i Mohamed Kudus u 34. minutu.Koreja je u nastavku izjednačila golovima Čo Gju Sona u 58. i 61. minutu, dok je Kudus drugim golom na meču u 68. minutu doneo pobedu Gani.Južna Koreja je bila bolja u prvih dvadesetak minuta meča, imala je loptu u svom posedu i napadala, ali nije uspela da konkretnije zapreti, za razliku od Gane koja je povela iz prvog udarca u okvir gola.Džordan Aju je izveo slobodan udarac, a Salisu se najbolje snašao u gužvi pred golom Južne Koreje i doneo svojoj ekipi vodjstvo u 24. minutu.Od tog trenutka se situacija na terenu potpuno promenlila, Gana je preuzela kontrolu i posle deset minuta je duplirala vodjstvo. Ponovo je Aju centrirao, a Kudus je glavom poslao loptu u mrežu Južne Koreje.Drugo poluvreme donelo je mnogo bolje izdanje Koreje, a azijska selekcija do prvog gola na turniru dolazi u 58. minutu.Centaršut u kazneni prostor je poslao Li Kan In, a glavom se u strelce upisuje Čo Gju Son.Azijska selekcija ...