Zvezde se oporavljaju pred Australijan open

Izvor: Blic, 12.Jan.2012, 15:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezde se oporavljaju pred Australijan open

Neke od najvećih teniskih zvezda objavile su da se oporavljaju od povreda, a među njima su Rafael Nadal, Karolina Voznjacki, Serena Vilijams i braniteljka titule Australijan opena Kim Klajsters.

Nadal ima problema s levim ramenom, Voznjacki sa zapaljenjem levog zgloba ruke, Vilijamsova ima iščašen levi članak, a Klajsters ima grčeve u levom kuku.

Levoruki Nadal je igrao s povredom krajem >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << prošle sezone, dok je Voznjacki morala da dobije pomoć lekara u četvrtfinalu turnira u Sidneju u sredu. Španski teniser samo je rekao da je rame bolje i da će probati da pruži sve od sebe.

Vilijamsova se povukla sa turnira u Brizbejnu prošle nedelje pošto je iščašila članak dok je pobeđivala u meču drugog kola, dok se Klajstersova povukla pre polufinala.

Portparol WTA Eloiz Tajson rekla je danas da je Voznjacki išla na magnetnu rezonancu, koja je pokazala da "nema ozbiljnih oštećenja" u zglobu danske teniserke.

"Članak je upaljen, ona će nastaviti da ga posmatra i nadamo se da će igrati na Otvorenom prvenstvu Australije", rekla je Tajsonova.

Vilijamsova je danas izašla pred novinare i kazala je da se oporavlja.

"Članak je bolje. Nije potpuno spreman, ali je bolji nego što je bio prošle nedelje. Ja se, inače, osećam dobro i osećam da sam zaista u kondiciji, ali i da je ovo možda najviši nivo kondicije u mojoj karijeri", rekla je Vilijamsova.

Klajsters je snimila kuk, što je pokazalo da joj mišić nije pokidan. Belgijanka je danas normalno trenirala na Melburn parku i delovalo je da je u dobroj formi.

Nemica srpskog porekla Andrea Petković objavila je u sredu da se povukla sa turnira zbog naprsnuća kosti u donjem delu leđa usled umora. Ona je bila 10. nosilac.

Četvorostruki šampion Australijan Opena Rodžer Federer povukao se sa turnira u Kataru prošle nedelje zbog bolova u leđima, ali je u Melburnu proteklih pet dana trenirao bez vidljivih problema.

Marija Šarapova se povukla pre turnira u Brizbejnu zbog povrede članka, ali je u Melburnu takođe trenirala bez problema.

Starija sestra Vilijams, Venus, povukla se u ponedeljak sa Australijan opena zbog autoimune bolesti koja izaziva zamor i bolove u zglobovima.

Australijan open počinje u ponedeljak.

Povezane vesti: Voznjacki pod znakom pitanja za Australijan open Nadal planira višenedeljnu pauzu posle Australijan opena Serena Vilijams ne brani titulu na Australijan openu Toni Nadal: Tenis je agresivna igra, povrede su normalna stvar Sestre Vilijams među osam najboljih, ispala Voznijacki

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

AO: Rafa, Karolina, Kim, Serena... na mukama

Izvor: Mondo, 12.Jan.2012

Neke od najvećih teniskih zvezda sa velikim zdravstvenim problemima dočekuju start prvog grend slema sezone, Australijan Opena.

Nastavak na Mondo...

Vidaj rane za Australijan Open...

Izvor: Sportske.net, 12.Jan.2012

Neke od najvećih teniskih zvezda objavile su danas da se oporavljaju od povreda, a medju njima su Rafael Nadal, Karolina Voznijacki, Serena Vilijams i braniteljka titule Australijan open a Kim Klejsters.

Nastavak na Sportske.net...

Zvezde se oporavljaju pred Australijan open

Izvor: NaDlanu.com, 13.Jan.2012, 01:26

Neke od najvećih teniskih zvezda objavile su da se oporavljaju od povreda, a među njima su Rafael Nadal, Karolina Voznijacki, Serena Vilijams i braniteljka titule Australijan open a Kim Klejsters...Rafael Nadal ima problema s levim ramenom, Voznijacki sa zapaljenjem levog zgloba ruke, Vilijamsova ima...

Nastavak na NaDlanu.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.