Izvor: RTS, 24.Jan.2022, 21:03

Zvezda savladala Cedevita Olimpiju posle drame u "Stožicama"

Košarkaši Crvene zvezde savladali su kao gosti ekipu Cedevita Olimpije 83:82, posle velike borbe i neizvesne završnice. Ivanović sa linije za slobodna bacanja doneo bodove crveno-belima, Ferel promašio šut za pobedu domaćih.
Zvezda je u Ljubljani došla do 14. pobede u ABA ligi, uz samo jedan poraz, iako je domaći tim bio na pragu pobede.

U vrlo izjednačenom meču 17. kola odlučila je jedna lopta, a plej domaćih Jogi Ferel promašio >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je šut za pobedu slovenačkog tima.
Cedevita je silovito ušla u meč, vidno motivisana, pa je u jednom trenutku strekla devet poena prednosti. Ipak, crveno-beli nisu dozvolili protivniku da se odlepi, pa se prva deonica završila nerešenim rezultatom 28:28.
U drugoj četvrtini uglavnom je vodila Zvezda, ali crveno-beli nisu uspeli da naprave ozbiljniju prednost. Pored toga, odbrane su bile značajno agresivnije, pa se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom 43:43.
Jaka Blažič je bio nezaustavljiv u prvom poluvremenu sa 14 poena (plus 9 skokova), na drugoj strani Holins je bio najefikasniji sa 9, dok je Kalinić promašio sva četiri šuta u prvih 20 minuta.

Kalinić je ubacio prvih sedam poena za Zvezdu u nastavku, 10 za četiri i po minuta igre, dok je Holins nastavio gde je stao u prvom poluvremenu - Zvezda stiže do plus sedam. Sada domaćin uspeva da se vrati u igru, pa ekipa Dejana Radonjića posle tri četvrtine ima pola koša prednosti - 65:64.
I u poslednjih 10 minuta viđena je izjednačena borba, ali Cedevita Olimpija na dva minuta do kraja, posle trojke Ferela, dolazi do pet poena prednosti. Međutim, trojke za Zvezdu pogađaju Ivanović i Holins, a plej crveno-belih sa linije za slobodna bacanja donosi prednost gostima, na sedam sekundi pre kraja meča.
Poslednji napad imala je Cedevita, pokušao je Ferel za tri poena, ali je bio neprecizan, pa je Zvezda odnela pobedu 83:82.

Holins je bio najefikasniji u crveno-belom dresu sa 18 poena, Volters je dodao 14, Lazić 11, a Kalinić 10. U domaćem timu Blažič je ubacio 21, Ogast 13, a Omić 12 poena.
Zvezda je tako ostala na samo jednom porazu u sezoni i vratila se na prvo mesto na tabeli regionalnog takmičenja, dok je Cedevita Olimpija peta sa skorom 10/6.
U poslednjoj utakmici 17. kola Studentski centar je u Podgorici savladao ekipu Splita 77:70.