Zvezda i dalje neporažena! Crveno – beli se mučili, pa razbili Mornar (FOTO)

Izvor: Telegraf.rs, 31.Okt.2016, 18:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ekipu Mornara sa 71:59 (10:17, 21:15, 22:11.18:16)  i ostali uz Budućnost jedina neporažena ekipa u ABA ligi.

>>> Navijači Zvezde bakljama zapalile Bar pred duel Zvezde i Mornara! (VIDEO)

Zvezda je gubila prvo poluvreme i sa 10 poena razlike, ali je u trećem periodu napravila seriju 16-2 kojom je preokrenula meč i do kraja održavala prednost.

NA POČETKU BEZ ENERGIJE

Zvezda je odigrala jako loše prvo poluvreme, >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << tačnije prvih 15 minuta gde je konstantno zaostajala za ekipom Mornara. Barani su vodili i 10 poena prednost 25:15, zahvaljujući jako lošoj realizaciji Zvezde u napadu, posebno na ziceru ispod table.

Beograđane nije išao ni šut, ali nisu toliko ni forsirali trojke.

MORNAR: Korać 5, Džons 13, Krstić 3, Radunović 11, Vujošević 4, Ćalić 2, Mijović 2, Pantić, Elis 9, Hadžibegović 2, Mugoša, Voler 8

CRVENA ZVEZDA: Volters 4, Rebić, Dangubić 4, Mitrović 10 (4 skoka u napadu), Lazić 1, Dobrić, Simonović 14 (3-6 za tri), Dženkins 12, Gudurić 4, Jović 7(4 as), Kuzmić 11 (6sk), Bjelica 4 (4 sk)

Tek kada je u igru ušao Marko Simonović proradio je napad crveno-belih, ali pre toga i odbrana. Stegli su ekipu Mornara, čiji igrači nisu imali prilike ni da pogledjau koš, a u napadu je Simonović sa dve trojke približio Zvezdu na minus 3 31:28

Malo, po malo, Zvezda je uspela da istopi prednost i da na poluvreme ode sa 32:31 za protivnika.

PRORADILA EVROLIGAŠKA ODBRANA

Prelomni trenutak meča desio se na početku treće četvrtine. Zvezda se oporavljena vratila u meč sa više energije i vrlo brzo su mini serijom 10-3 poveli najpre 35:41, a zatim je usledila još jedna serija od 8-2 za maksimalnu prednost od 37:49.

U tim momentima Zvezdu su predvodili Mitrović, Kuzmić i Dženkins, pa su crveno-beli održacavali dvocifrenu prednost.

Poslednja četvrtina nije donela ništa novo. Zvezda je održavala prednost solidnom igrom, daleko ispod svog maksimuma. ali je i to bilo dovoljno da održavaju plus 13 47:60

Taman kada bi se Mornar bar malo približio, usledila je trojka nekog igrača Zvezde.

Mornar je imao priliku kod rezultata 53:62 sa čak pet napada zaredom da stigne prednost, ali su njegovi stranci podbacili i šutirali su očajno (Voler čak 0-8) i Zvezda je rutinski privela meč kraju.

Krka - Zadar 80:79

TABELA: Budućnost 7-0, Crvena zvezda 7-0, Cibona 6-1, Partizan 6-1, Cedevita 4-3, Igokea 3-4, Zadar 3-4, FMP 2-5, Mega Leks 2-5, Krka 3-3, Mornar 2-5, MZT 1-6, Olimpija 1-4, Karpoš Sokoli 0-6