Izvor: Sportski Žurnal, 26.Jan.2013, 23:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OLIMPIJA – IGOKEA 69:63 (13:19, 24:15, 15:11, 17:18)
OLIMPIJA: Kokol, Rupnik, Prepelič 22, Blažić 16, Raniko 5, Salin, Murič 13, Bubnić, Perković, Močnik, Sulejmanović, Omić 13.
IGOKEA: Adamović 2, Dozet 4, Jorović 12, Komatina 8, Gajović 2, Radukić, Šulović 6, Bocka, Hemonds 2, Joksimović 5, Edvards 16, Štemberger 6.
Igokea je stala u Ljubljani gde je naletala na mladi tim Olimpije koji je u prvom periodu promašio deset trojki, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << potom pogodio osam od 18 i došao do trijumfa koji ga vraća u borbu za izlazak na evro–scenu.
Kvartet Prepelič, Blažić, Murič i Omič je bio koban za Igokeu.
Klemen Prepelič je skoro sve vreme trojkama ubijao u pojam Igokeu i uz sjajnog Muriča nosio igru Olimpije koje je u 33. minutu stigla do plus 10 (60:50).
Činilo se tada da je pitanje pobednika već rešeno. Ali, gosti su pokazali da nisu slučajno lideri ABA lige od početka sezone.
Preuzeli su konce igre, zatvorili sve prilaze košu i dva minuta pre kraja stigli do izjednačenja (63:63).
Prepelič je u narednom napadu zaradio tehničku zbog simuliranja i sve je išlo na vodenici Igokee. Ipak, Jorović je promašio dva penala, a Joksimović trojku.
Naredni napad Olimpije je završen nesportskim faulom Štembergera nad Muričem koji je to kaznio sa jednim penalom i polaganjem (66:63).
Nada gostiju je još živela. Međutim, Komatina je izgubio loptu, a Jaka Blažić trojkom sa skoro devet metara stavio tačku na meč.