Zidan: Remi sa Legijom moja krivica

Izvor: Vesti-online.com, 03.Nov.2016, 12:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zidan: Remi sa Legijom moja krivica

Trener fudbalera Real Madrida Zinedin Zidan je preuzeo krivicu posle iznenađujućeg remija u Varšavi sa Legijom (3:3) u Ligi šampiona.

Real je propustio prvu meč loptu da overi prolaz u osminu finala, a na tom putu zaustavio ga je srpski fudbaler Miroslav Radović, strelac i jedan od tvoraca preokreta posle dva gola minusa. Ipak, bod šampionu Evrope doneo je Mateo Kovačić pet minuta pre kraja.

- Nisam iznenađen kako su se stvari odvijale u čudnoj utakmici. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Nismo odigrali onako kako smo očekivali pred praznim tribinama i nema izgovora. Kada postigneš dva gola ne smeš da skineš papučicu sa gasa. Bilo je teško i moja je krivica za ovaj rezultat - rekao je Zidan posle utakmice, a prenosi sajt UEFA.

Francuski trener je dodao da veruje da je Real mnogo naučio iz utakmice sa Legijom, kako se ne bi dešavalo da ne privede mirno utakmicu kraju.

- Kada imaš 2:0 moraš da razmišljaš, da igraš opreznije i zatvorenije, ali mi nismo to uradili. Moramo što pre da zaboravimo ovu utakmicu - poručio je Zidan.

Istog razmišljanja je i jedan od najboljih igrača kraljevskog kluba Geret Bejl, ali i navodi da je bilo teško da se pred praznim stadionom.

- I pored toga ne smemo da tražimo opravdanja. Nismo srećni zbog rezultata, ali stvari mogu da se isprave. Kažnjeni smo jer smo izgubili koncentraciju posle 2:0 i siguran sam da smo naučili lekciju - zaključio je Bejl.

Real se nalazi na drugom mestu Grupe F Lige šampiona sa osam bodova, dva manje od Borusije iz Dortmunda, ali i pet više od trećeplasiranog Sportinga iz Lisabona. Zidanovi izabranici drugu šansu za prolaz dalje obezbediće ukoliko u narednom kolu izbore bar remi u Lisabonu.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.