ZAVRŠENA AZIJSKA TURNEJA: Ljajić doneo radost, ali je penal SVE pokvario (UŽIVO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 14.Nov.2017, 13:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Golovi dati u roku od tri minuta.

Fudbalska reprezentacija Srbije remijem je zatvorila kalendarsku godinu. Orlovi predvođeni v.d selektora Mladenom Krstajićem odigrali su nerešeno sa Južnom Korejom u Ulsanu. Povela je Srbija golom Adema Ljajića, a samo tri minuta kasnije, u 62. minutu izjednačio je Ko, sa bele tačke, posle penala koji je skrivio Jagoš Vuković. Treba spomenuti i odličan učinak Marka Dmitrovića, koji je u završnici nekoliko >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << puta zaustavio odlične pokušaje Sona.

Na ovaj način je završena azijska turneja. Podsetimo, u prvom meču pobeđena je Kina sa 2:0. Sada, naš nacionalni tim očekuje žreb za Mondijal u Rusiji, 1. decemnbra. Na Svetskom prvenstvu učestvovaće i Koreja.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Prijateljskom utakmicom protiv Južne Koreje, fudbalska reprezentacija Srbije završava 2017. godinu. Meč kojim će biti okončana i azijska turneja igra se u Ulsanu, a na portalu Srbija Danas možete da pratite dešavanja, iz minuta u minut.

Obe reprezentacije obezbedile su plasman na Mondijal u Rusiji. Uporedo sa mečom u Južnoj Koreji, igraju i Orlići. Mlada selekcija koju predvodi Goran Đorović igra u Jermeniji kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Pratićemo i tu promenu rezultata. Đorovićeva startna potava izgleda ovako: Radunović, Gajić, Jovanović, Milenković, Bogosavac, Lukić, Mašović, Pantić, Lutovac, Adžić i Jović.

TOK UTAKMICE.

KRAJ.

Šansu dobija i Aksentijević, umesto Rukavine.

89. minut - Brani Mitrović pokušaj Sona.

83. minut - Ponovo Son i ponovo brani Dmitrović.

81. minut - Za A nacionalni tim debituje Radonjić. Izlazi Živković.

78. minut - Živković pokušava sa 18 metara, ali nije precizan.

74. minut - Gaćinović umesto Milinković-Savića.

73. minut - Šutira Son sa desne strane, ali Dmitrović brani.

72. minut - Pokušava ponovo Ljajić, ali je zamalo neprecizan.

68. minut - Izlazi Ivanović. Ulazi Veljković.

62. minut - GOL! Izjednačenje - 1:1. Strelac Ko.

61. minut - Penal za Koreju. Posle duela u skoku Vuković je skrivio najstrožu kaznu.

59. minut - GOOOOL! Vodi Srbija sa 1:0. Adem Ljajić je strelac. Asistent je Milinković-Savić.

Vode Orlići. Strelac u 53. minutu je Lutovac, za 1:0. Bio je strelac i protiv Austrije, u prethodnom meču.

51. minut - Pokušava domaćin iz slobodnog udarca. Preko gola.

U poluvremenu, Krstajić menja na golu. Umesto Stojkovića Dmitrović. U Kini, rokada je bila Stojković-Rajković.

KRAJ POLUVREMENA.

Ni u Jermeniji nema golova.

43. minut - Nova dobra prilika za Koreju. Stojković odlično brani.

30. minut - Son ispred Stojkovića. Šut iskosa sa nekoliko metara golman Orlova brani nogama. Lopta je u korneru.

27. minut - Slobodnjak sa ivice kaznenog za Srbiju. Ljajić šutira, ali golman Koreje Čo brani.

21. minut - Prijović ka Milinković-Saviću. Fudbaler Lacija šutira snažno, ali pored stative. Za sada najbliže golu.

15. minut - Posle kornera, Ljajić šutira sa ivice kaznenog prostora, ali visoko preko gola Koreje.

5. minut - Pokušava Grujić, ali preko gola.

3. minut - Visok presing domaćina od početka meča u Ulsanu.

Orlovi u beloj opremi, Korejci u crvenoj. Utakmica počinje.

Branislave Ivanoviću, čestitamo!!! #orlovi #fssrbije 👏🏻🦅🇷🇸💪🏻 pic.twitter.com/hdLmnGC3vC