Vlahovićev gol za pobedu – Fiorentina srušila Napoli

Izvor: B92, 18.Jan.2020, 23:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Fiorentine su rezultatom 2:0 pobedili Napoli na San Paolu u 20. kolu italijanske Serije A.

Fiorentina je uspela da dođe do velike pobede u 20. kolu Serije A, a ovoga puta su porazili ekipu Napolija i to na njihovom stadionu na jugu Italije.

Do prvog gola se nije dugo čekalo, pošto je Federiko Kijeza već u 26. minutu utakmice postigao pogodak na asistenciju Marka Benasija.

Obe ekipe su pokušavale da dođu do gola, ali se mreže više nisu tresle >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i ljubičasti su sa golom prednosti otišli u svlačionice na takozvani veliki odmor.

Već na startu drugog poluvremena, Diego Deme je morao da zameni povređenog Alana, a ubrzo potom Fiorentina pravi ključnu izmenu kada Patrik Kutrone izlazi, a menja ga Dušan Vlahović.

Samo osam minuta po ulasku u igru je nekadašnji napadač Partizana postigao i drugi gol za Fiorentinu, odnosno gol kojim je "Viola" upisala sva tri boda na San Paolu.

Napoliju ne ide baš najbolje ni sa Gatuzom na klupi, kao što nije išlo ni sa Ančelotijem i nalaze se na deobi 11. mesta sa Fiorentinom sa 24 osvojena boda.