Više od meča - Šapekoense video veliki Kamp nou i raspucanu Barsu! (video)

Izvor: Sportske.net, 07.Avg.2017, 22:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Spektakl na Kamp nou, pet golova, mnogo suza i emocija.

Barselona je večeras ugostila Šapekoense u Đoan Gamper kupu i slavila ubedljivim rezultatom 5:0 (3:0).

Početak utakmice obeleži je emotivni trenutak, a više o tome čitajte OVDE.

Trener Barselone Ernesto Valverde je na teren izveo jak sastav, verovatno najjači u ovom momentu posle odlaska Nejmara koga je večeras na levom krilu zamenio Đerar Delofeu i pokazao se kao dobro pojačanje.
Već u šesto minutu Rakitić je proigrao Delofeua, a ovaj lako pogodio praznu mrežu za 1:0.

U 11. minutu Buskets je evrogolom sa 25 metara pogodio same rašlje za 2:0, da bi u 28. Delofeu bio asistent za Mesija koji pogađa za 3:0.

Potom je usledio najemotivniji momenat na utakmici, posle početnog udarca, a to je kada je iz igre izašao kapiten Alan Rašel koji je preživeo avionsku nesreću u novembru prošle godine i sada je prvi put istrčao na teren.

U drugom poluvremenu, pogotke su postigli još Luis Suarez u 55. i Denis Suarez u 74. minutu.

Ernesto Valverde je potom pružio šansu svim ostalim igračima sa klupe, promenio je kompletnu postavu na terenu, a u igru je ušao i novajlija Nelson Semedo koji je u finišu iznudio penal, ali je Pako Alkaser bio neprecizan.

Barsa u nedelju od 22.00 dočekuje Real Madrid u prvom meču Superkupa Španije.