Viola „pala“ u Bolonji, Ljajić ponovo strelac

Izvor: Sportski Žurnal, 26.Feb.2013, 23:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bolonja je napravila veliki preokret i savladala na svom terenu Fiorentinu sa 2:1 (0:1) u poslednjem meču 26. kola italijanske Serije A.
(FOTO: AP)
Ovaj meč trebalo je da bude odigran u nedelju, ali je zbog obilnih snežnih padavina u Bolonji pomeren za dva dana.
(FOTO: AP)
Srpski internacionalac Adem Ljajić, posle prošlonedeljne odlične partije i dva gola Interu, ponovo je bio jedan od najboljih u timu „ljubičastih”.
Gosti iz Fiorence >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << su bolje „ušli“ u meč i u 27. minutu došli su do prednosti.
(FOTO: AP)
Jovetić je započeo akciju, crnogorski reprezentativac povukao je po levoj strani, usledio je pas u sredinu ka Akvilaniju, ovaj je lepo dodao do Ljajića koji je šutirao iz prve sa 12, 13 metara sa desne strane i pogodio prvi ugao gola Bolonje.
(FOTO: AP)
Bolonja se nije obeshrabrila… Izjednačenje domaćoj ekipi doneo je nekadašnji igrač Rome i Juventusa Marko Mota u 58. minutu, a tvorac potpunog preokreta u korist Bolonje bio je rezervista Lazaros Hristodulopulos u 84. minutu.
(FOTO: AP)
Reprezentativac Srbije Nenad Tomović odigrao je svih 90 minuta za Violu, dok je Ljajića u 83. minutu zamenio Sisoko.

SEMAFOR 26. KOLA SERIJE A:
Utorak:
Bolonja – Fiorentina 2:1 (Mota 58, Kristodulopolus 84 – Ljajić 27)
Palermo – Đenova 0:0
Samdorija – Kjevo 2:0 (Poli 33, Eder 83)
Atalanta – Roma 2:3 (Livaja 8, 44 – Markinjo 12, Pjanić 34, Torosidis 71)
Kaljari – Torino 4:3 (Sau 37. jedanaesterac, Konti 75, 90+4, Pinilja 87. jedanaesterac – Ćerki 47, Stevanović 54, Bjanki 90+2)
Juventus – Sijena 3:0 (Lihtštajner 30, Đovinko 74, Pogba 89)
Parma – Katanija 1:2 (Amauri 87 – Lodi 5, Keko 44)
Inter – Milan 1:1 (Skeloto 71 – El Šaravi 21)