Izvor: RTS, 01.Jul.2020, 23:19

Vest Hem ponovo pobedio "plavce" i zakuvao borbu za Ligu šampiona

Fudbaleri Vest Hema drugi put u sezoni pobedili su Čelsi, ovoga puta rezultatom 3:2. "Čekićari" su na svom stadionu, u 32. kolu Premijer lige, savladali gradskog rivala i dodatno zakuvali borbu za Ligu šampiona.
Nakon ovog poraza, ekipa Frenka Lamparda ostala je na četvrtoj poziciji sa 54, samo dva više od petoplasiranog Mančester junajteda.

Ujedno, "plavci" su propustili >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << priliku da iskoriste poraz Lestera i preskoče ga na tabeli, dok je Vest Hem ostvario važan trijumf u borbi za opstanak – četa Dejvida Mojsa je skočila na 16. mesto na tabeli, sa tri boda više od ekipa ispod crte.
Prvu priliku na meču imao je Kristijan Pulišić, čiji je udarac završio iznad prečke, dok se prva zatresla mreža iza leđa Kepe Arisabalage.
Nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru u 34. minutu, najbolje se na drugoj stativi snašao Souček i postigao pogodak, ali je on poništen nakon intervencije VAR-a i dugog pregledanja situacije.
Dodatni udarac "čekićari" su pretrpeli nekoliko minuta kasnije, kada je Pulišić oboren u kaznenom prostoru, a Vilijan sigurno izveo jedanaesterac i doneo prednost "plavcima".
Ipak, iako se činilo da će gosti na odmor sa prednošću, to se nije dogodilo, ponovo zbog Součeka. Katastrofalno je Kepa reagovao kod novog udarca iz ugla, češki vezista je bio najviši u skoku i na semaforu je pisalo 1:1.

Početak drugog poluvremena obeležila je još jedna loša intervencija odbrane Čelsija, ovoga puta su omogućili Antoniju da lagano donese preokret, pre nego što je na scenu ponovo stupio Vilijan.
Pulišić je još jednom izborio faul, ovoga puta na nekih dvadesetak metara, odakle Brazilac prelepim udarcem iz slobodnjaka šalje loptu u golmanov ugao, a ona od stative završava u mreži.
Od tog trenutka nije bilo previše uzbuđenja i, kada se očekivalo da će plen biti podeljen, domaći su stigli do sva tri boda.
Rezervista Jarmolenko je u 90. minutu istrčao kontru, dobio odlično dodavanje od Antonija i rutinski pogodio donji levi ugao, ali ostaje nejasno zašto su igrači Čelsija pohrlili napred i ostavili  prazan prostor u odbrani.
Na kraju, domaćin je zasluženo pobedio i moći će lakše da diše u nastavku šampionata.