Veselinović probudio “lale”, goleada u Kruševcu, het-trik Trujića

Izvor: Sportski Žurnal, 01.Mar.2014, 17:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vojvodina je ostvarila vrednu pobedu u 17. kolu Super lige u borbi za izlazak u Evropu.
(FOTO: O. Ademovski)
„Lale“ su na svom „Karađorđu“ zasluženo slavile protiv Voždovca sa 2:0, a oba gola postigao je novajlija Veselinović.
U šestom minutu Voša je povela posle lepe akcije u kojoj je Gaćinović petom loptu prosledio Veselinoviću.
Domaći tim je u 25. minutu signalizirao igranje rukom u kaznenom prostoru Voždovca, ali je sudija Dimitrijević samo odmahnuo rukom.
Projić je u 83. minutu oborio Gaćinovića u svom kaznenom prostoru, a Veselinović bio precian sa 11 metara za konačnih 2:0.
Navijači Vojvodine su nekoliko puta tokom meča skandirali protiv uprave tražeći njihove ostavke.
Rad je na Banjici dva minuta pre kraja srušio Novi Pazar i tako dao nadu svojim navijačima da će ostati u ligi.
Otašević je u 88. minutu neprecizno vratio loptu svom golmanu Budakoviću, a Ožegović iskoristio poklon.
OFK Beograd i Spartak su remizirali na Karaburmi. „Romantičari“ su poveli u 69. minutu kad je Čavrić na asistenciju Pilipovića proturio loptu „kroz“ noge golmanu Aleksiću.
(FOTO: V. Marković)
Ipak, Novaković je golčinom u 80. minutu doneo izjednačenje „golubovima“. Uhvatio je volej posle odbitka.
Donji Srem je došao po bod u Ivanjicu i osvojio ga uprkos naletima Javora, u vrlo nervoznom meču koji je obilovao žutim kartonima i protestima.
Domaći su u 50. minutu pogodili prečku (Đorđević), a tri minuta kasnije su tražili crveni karton za Lakićevića, jer je faulom prekinuo akciju opasnu po gol.
U 76. minutu, igrači Javora su smatrali da su oštećeni za penal posle pada Đorđevića u šesnaestercu Pećinčana, ali sudija Popović nije tako mislio.
Napredak je bio u dobrom poziciji da osigura tri boda na svom terenu pošto je vodio 3:1 protiv Radničkog 1923, ali su Kragujevčani sa dva gola u roku od šest minuta uspeli da izbore bod.
Meč je obeležio igrač „čarapana“ Nikola Trujić, koji je postigao het–trik. On je u razmaku od dva minuta doveo svoj tim u vođstvo od 2:0.
Ubrzo su gosti izjednačili preko Rosića, a pred kraj prvog poluvremena Trujić je još jednom zatresao mrežu Kragujevčana.
Međutim, Miljuš u 60. i Bjelanović u 66. minutu uspeli su da savladaju Krznarića i da obezbede podelu bodova.
Semafor 17. kola Jelen Superlige:
Vojvodina – Voždovac 2:0 (Veselinović 6. i 84. iz jedanaesterca)
Javor – Donji Srem 0:0
Rad – Novi Pazar 1:0 (Ožegović 88)
OFK Beograd – Spartak 1:1 (Čavrić 69 – Novaković 80)
Jagodina – Crvena zvezda 0:2 (Mrđa 4, Milijaš 43)
Napredak – Radnički 1923 3:3 (Trujić 24, 26. i 41 – Rosić 28, Miljuš 60, Bjelanović 66)
17,00: Partizan – Radnički Niš
14,30: Sloboda – Čukarički

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.