Vavrinka podržao kolegu u kritici ITF

Izvor: B92, 29.Sep.2023, 15:49

Vavrinka podržao kolegu u kritici ITF

Stan Vavrinka, trostruki grend slem šampion, podržao je mladog kolegu, Britanca Fina Basa.

Mladi britanski teniser, žestoko je kritikovao organizatore fjučersa u Albukerkeu, rekavši da je tvrda podloga na kojoj se igra, nepodnoljiva za igru.

Bas i ostali igrači su se žalili zbog nenormalno niskog odskoka loptice.

"Uradite bolje, ITF, USTA. Potpuno neprihvatljivi uslovi ovde u Albukerkeu, može sjasno da se vidi da tereni nisu za igru na bilo koji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << način. Apsolutno nema poštovanja i brige za igrače i njihovo zdravlje i to koliko novca trošimo da bismo igraali na ovim turnirima", poručio je Bas.

Njegov tvit je naišao na odobravanje od strane Vavrinke koji je i sam nedavno kritikovao organizatore Dejvis kupa zbog formata takmičenja.

"Neki komentar od strane ITF?", upitao je Vavrinka u odgovoru na post britanskog igrača.

Inače, Stan je nedavno zamerio čelnicima ITF i Dejvis kupa. Takmičenje se igra u grupnom formatu u raznim gradovima.

"Hvala vam Đerar Pike i ITF! Dejvis kup meč Francuska - Švajcarska u Mančesteru", sarkastično je komentarisao Vavrinka prozivajući čelnika kompanije Kosmos, Pikea, bivšeg defanzivca Barselone.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.