Valjak dovoljno jak za MZT: Sedma vezana pobeda crno-belih!

Izvor: MozzartSport.com, 31.Jan.2015, 23:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crno-beli slavili uprkos velikim problemima u Skoplju – 55:63

Košarkaši Partizana ostvarili su sedmu uzastopnu pobedu u ABA ligi, ukupno 13. od početka sezone, pošto su u Skoplju savladali domaći MZT i ozbiljno se umešali u borbu za poziciju dva, zahvaljujući današnjem porazu Budućnosti - 55:63 (19:24, 11:14, 19:10, 6:15).

Iako je nije blistao, nakon prvog poluvremena izgledalo je da Partizan ima sve u svojim rukama. Osam poena prednosti nakon >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << 20 minuta igre (30:38) i dobro raspoloženje Aleksandra Pavlovića izgledalo je kao dovoljan „materijal“ za nastavak meča, ali nije bilo tako.

Domaćin je u trećoj deonici u potpunosti zagospodario pod obručima, a ofanzivnim skokovima dovodio je centarsku liniju srpskog šampiona do potpunog ludila. Dovoljno je reći da je na kraju trećeg perioda MZT imao čak 15 ofanzivnih skokova, a Partizan ukupno 14.

To je rezultirao potpunim povratkom domaćina u igru, ali i preuzimanjem vođstva na kraju trećeg kvartala, zahvaljujući sjajnom zakucavanju Diksona, a zatim i poenima Samardžiskog (49:46). Gagić je samo u poslednjem napadu uspeo vođstvo domaćina da svede na minimum.

Partizan je u trećoj četvrtini postigao samo deset poena, a već u četvrtom minutu poslednje deonice ubacio je devet i to zahvaljujući trojkama Marinkovića, Murića i Milosavljevića, što je uz pogođeno slobodno bacanje slobodno bacanje Gagića bilo dovoljno za velikih plus sedam u tim trenucima (51:58), a ispostaviće se i za važnu pobedu.

Crno-beli su u finišu meča u potpunosti zatvorili put ka svom košu i onemogućili rivala da ponovo otvori pitanje pobednika. Poslednju šansu MZT je propustio minut pre kraja meča kada je Šehović izgubio loptu pri rezultatu 55:59, a Andrić iz kontranapada odveo svoj tim na nedostižnih plust šest (55:61).

MZT - PARTIZAN 55:63

/19:24, 11:14, 19:10, 6:15/

MZT: Klasen 1, Dikson 8, Stajićm Sinovec 5, Mikić, Lučić 10 (7sk), Simonovski, Samardžiski 8 (8sk), Mladenovski, Šehović 19 (5sk), Nikolovski, Cvetković 4 (4as).

PARTIZAN: Pavlović 13, Tepić 4, Murić 3, Marinković 3, Dalo, Milutinov 7 (5sk), Milosavljević 8 (6sk), Mačvan 10 (7sk), Gagić 4, Andrić 11, Milutinović, Bezbradica.

ABA LIGA - 20. KOLO:

Levski - Cedevita 78:95 (16:31, 19:26, 23:25, 20:13)

/Ivanov 22, Simeonov 17 - Bilan 20, Pilepić 13/

Mega Leks - Budućnost 96:84 (26:28, 19:14, 32:17, 19:25)

/Musli 25, Kešelj 18 - Šehović 23, Planinić 16/

Cibona - Krka 76:81 (15:18, 20:22, 22:24, 19:17

/Siriščević 17, Jagodić-Kuridža 15 - Armsted 24, Buker 17/

MZT - Partizan 55:63 (19:24, 11:14, 19:10, 6:15)

/Šehović 19, Lučić 10 - Pavlović 13, Andrić 11/

17.00 Olimpija - Zadar

19.00 Crvena zvezda - Solnok

Ponedeljak:

20.30 Igokea - Metalac

TABELA: C. Zvezda 19-0 (-1), Budućnost 15-5, Cedevita 14-6, Partizan 13-7, Olimpija 10-9 (-1)...

(FOTO: Star Sport)