ABA: Partizan ne staje, vezao i sedmu pobedu

Izvor: Sportal.rs, 31.Jan.2015, 23:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ABA: Partizan ne staje, "vezao" i sedmu pobedu

Košarkaši Partizana zabeležili su i 13. pobedu u ABA ligi. Crno-beli su na gostovanju u Skoplju savladali domaćina MZT sa 63:55 (24:19, 14:11, 10:19, 15:6) za sedmu uzastopnu pobedu i potvrdu četvrtog mesta na tabeli regionalnog takmičenja. Beogradski tim je u velikoj meri trasirao put ka pobedi u poslednjoj četvrtini, vezanim trojkama Vanje Marinkovića, Eda Murića i Dragana Milosavljevića. Upravo u ovoj deonici, MZT je dao samo šest poena.

Vodeći strelac u pobedničkom >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << timu bio je Aleksandar Saša Pavlović sa 13 poena, dok je Mihajlo Andrić ubacio 11. Milan Mačvan je dao deset poena, ali i bio najbolji skakač, sa sedam uhvaćenih lopti. Sead Šehović je za MZT postigao 19 poena.

Tokom uvodnih minuta utakmice u Skoplju, nijedan od timova nije uspeo da napravi veću prednost, ali se vremenom Partizan "odlepio". Tačno na polovini prve četvrtine rezultat je bio 10:10, da bi zahvaljujući Milanu Mačvanu Partizan došao do prednosti od 17:12. Ubrzo je Mačvan bio asistent Đorđu Gagiću, za prednost od 19:15. U nastavku meča u Skoplju, Partizan je na polovini druge četvrtine imao prednost od osam poena razlike - 32:24. MZT se u narednim trenucima koliko-toliko približio, ali je Mihajlo Andrić pogodio za tri poena i 35:26. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 38:30.

Drugo poluvreme poenima je otvorio Andrić, za 40:30, a na 40:34 Nikola Milutinov se "spetljao" u napadu, što je omogućilo MZT-u da smanji na 40:37. Na početku poslednje četvrtine MZT je došao do prednosti od 49:48, ali je Partizan ubrzo izjednačio trojkom Vanje Marinkovića na 51:51. Onda je i Edo Murić pogodio za tri poena - 54:51. Nova trojka Dragana Milosavljevića donela je i veću prednost za crno-bele.

U pretposlednji minut ušlo se sa vođstvom Partizana, od 59:55, a Saša Pavlović nije uspeo da realizuje napad. Ipak, Andrić je u narednoj akciji realizovao kontru i položio za 61:55. Do kraja meča ekipa Duška Vujoševića nije dozvolila preokret, a konačan rezultat je bio 63:55.

Treba spomenuti da su crno-beli imali odličnu podršku navijača u Skoplju.

MZT - Partizan NIS 55:63 (19:24, 11:14, 19:10, 6:15)