(VIDEO) RONALDO NAMESTIO POBEDU: Portugalci šokirali Hrvate u 117. minutu i prošli u četvrtfinale

Izvor: Kurir, 25.Jun.2016, 20:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Portugal će se u četvrtfinalu sastati sa Poljskom, koja je ranije danas savladala Švajcarsku boljim izvođenjem penala

Hrvati su večeras u Lensu bili bolji rival, ali se prokletstvo nastavilo Ni u četvrtom pokušaju ne samo da nisu savladali Portugal, već su doživeli četvrti poraz, i ponovo, kao i u prethodna tri duela sa istim rivalom nisu postigli gol

A što "vatreni" nisu zatresli mrežu Ruija Patrisija kriv je Domagoj Vida Hrvatski štoper je >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << imao sve tri šanse na utakmici! Poslednju u 121 minutu!

Hrvati su imali daleko veći posed lopte, više šuteva u gol, više šansi Kada su u drugom produžetku dodali gas i ređali opasne akcije pred golom Portugalaca, čak pogodili i stativu, sevnula je kontra, Ronaldo je šutirao, Subašić je odbranio, a Kvarežma samo ubacio odbijenu loptu u mrežu

Šok za Hrvate! Radost za Portugalce, koji nisu zaslužili Radovao se i Ronaldo, koji se do gola nije video na terenu!

Kvarežmin pogodak je bio prvi šut u okvir gola na večerašnjoj utakmici!

Portugalci su se našli među osam najboljih u Evropi iako su opet delovali jadno kao i na prethodna tri meča Dakle, sa četiri remija na isto toliko utakmica u Francuskoj domogli su se četvrtfinala!

TOK MEČA:

Kraj - 1:0 za Portugal!

120+1 minut - PONOVO VIDA PROMAŠUJE ŠANSU!

117 minut - GOOOLLL - 1:0 za PORTUGAL! Sevnula je kontra, Ronaldo je šutirao, Subašić odbranio, a Kvarežma samo ubacio loptu u mrežu

116 minut - HRVATI POGODILI STATIVU! Učinio je to Perišić

113 minut - VELIKA ŠANSA ZA HRVATSKU! OPET VIDA!

Vida je imao i drugu najveću šansu na meču I sada je posle prekida reagovao glavom, ali ponovo nije bio precizan iako je gol bio prazan Doduše, ovom prilikom je odgurnuo Vilijama Karvalja, što španski sudija nije sankcionisao

110 minut - Pjaca menja Rakitića kod "vatrenih"

110 minut - I DALJE NIJE BILO ŠUTA U OKVIR GOLA!

108 minut - Danilo umesto Silve, poslednja izmena u Portugalu

105 minut - Kraj prvog produžetka I dalje nema uzbuđenja u Lensu

Ronaldo u prva tri meča - 32 šuta! Večeras - NULA!

105 minut - I DALJE NIŠTA!

91 minut - Produžeci su počeli

Navijačima Portugala je super!

Kraj regularnog toka meča - 0:0! Nije bilo nijednog šuta u okvir gola! Slede produžeci

Statistički, Hrvati su bili bolji

88 minut - I Hrvati menjaju

Mario Mandžukić ustupio je mesto Nikoli Kaliniću

87 minut - Druga izmena u Portugalu

Žoao Mario je ustupio mesto Rikardu Kvarežmi

75 minut - Renato Sančez uneo energiju u igru Portugala

70 minut - Statistika na strani "vatrenih"

Hrvatska je do sada imala loptu u posedu 59 odsto vremena Imali su "vatreni" duplo više šuteva od Portugalaca - 6:3

64 minut - Nani šutirao ramenom

Nani se našao pred golom Hrvatske i pokušao ramenom da pošalje loptu u mrežu Nije uspeo, a dobio je udarac od Rakitića, što sudija Karlos Velasko Karbaljo nije sankcionisao

62 minut - Velika prilika za Hrvatsku!

Posle prekida Srne sa desne strane Vida je glavom šutirao sa sedam, osam metara - neprecizno Time je loptu sa glave "skinuo" Mandžukiću

Domagoj Vida Amazing Chance - Croatia vs by JadaHajar4451

57 minut - Dobra akcija Portugalaca

Lepo su kombinovali Žoao Mario i Renato Sančez, koji je na kraju i šutirao, ali pored gola

52 minut - HRVATI STVORILI DVE ŠANSE

Strinić je probio po levom krilu i centrirao, a Brozović zamalo zakasnio da glavom ubaci loptu u mrežu Hrvati su dobili korner, posle kog je Rakitić "namestio" šut Brozoviću, koji je pucao preko gola

50 minut - Prva izmena na meču: Renato Sančez ulazi umesto Andrea Gomeza

46 minut - Počelo je drugo poluvreme

Kraj neverovatno dosadnog prvog poluvremena - 0:0! Veliki ulog je "vezao" noge rivalima, koji nisu prikazali ništa u prvih 45 minuta

40 minut - Ronaldo ima dodatni motiv

Kristijano Ronaldo je drugi najbolji strelac evropskih prvenstava sa osam golova Jedan više dao je Mišel Platini

30 minut - Konačno šutnuli i Hrvati

Tukao je Perišić, ali je pogodio spoljnji deo mreže

26 minut - Hrvati čuvaju loptu

25 minut - Prvi udarac na utakmici!

Prvi šut na meču uputio je Pepe posle prekida Defanzivac Reala se našao u šansi, ali je glavom šutirao preko gola

17 minut - Ništa se ne dešava

Ritam meča je spor Nijedan od rivala ne želi da rizikuje, pa nisu ni blizu da naprave šansu

1 minut - Utakmica je počela

SASTAVI:

Selektori Ante Čačić i Fernando Santos nisu imali kadrovskih problema (oporavio se Luka Modrić), pa su se odlučili za najjače sastave Santos je napravio dosta izmena u odnosu na prethodne mečeve, pa je na klupi ostavio Rikarda Karvalja, Mutinja, Vierinju

HRVATSKA: Subašić - Srna, Ćorluka, Vida, Strinić - Modrić, Badelj - Brozović, Rakitić, Perišić - Mandžukić

PORTUGAL: Rui Patrisio - Sedris Soareš, Pepe, Žoze Fonte, Gereiro - Žoao Mutinjo, Adrijen Silva, Vilijam Karvaljo, Andre Gomes - Kristijano Ronaldo, Nani

20:55 - Nanijev 100 meč

Naniju je ovo 100 nastup za reprezentaciju Portugala Više od njega imaju samo Ronaldo, Figo i Fernando Kouto

20:25 - Hrvate brine tradicija

U Hrvatskoj su navijači zabrinuti zbog loše tradicije Naime, "vatreni" ne samo da nikada nisu pobedili Portugal, već su izgubili sva tri dosadašnja duela i pritom nisu dali ni gol Portugal je bio ubedljiv na EVRO 1996 - 3:0, a onda je dobio i dve prijateljske utakmice, 2005 je bilo 2:0, a 2013 godine 1:0

20:20 - Hrvatski navijači napravili feštu u Lensu

Lens je gradić od 32000 stanovnika, a danas ima još toliko Hrvata Naime, navijači "kockastih" napravili su invaziju na grad u kome njihova reprezentacija igra protiv Portugala Zato ceo dan vlada karnevalska atmosfera

20:15 - Večerašnji rivali odigrali su lude utakmice u poslednjem kolu grupne faze Hrvati su napravili preokret protiv Španije (2:1) za prvo mesto, a Portugalci su remizirali sa Mađarima (3:3), što im je bilo dovoljno samo za treće mesto

Autor: Kurir sport
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.