Izvor: RTS, 27.Okt.2021, 21:36

Uniks ubedljiv protiv Baskonije, Real bolji od Zenita

Košarkaši Uniksa savladali su na svom terenu ekipu Baskonije 83:69, u utakmici šestog kola Evrolige. Zenit na svom terenu poražen od Reala 75:68. Efes doživeo novi težak poraz, PAO slavio u Atini 95:69. Asvel bolji od CSKA 70:68.
Ruska ekipa do trijumfa je došla zahvaljujući fenomenalnoj igri u prvom poluvremenu utakmice u Kazanju.

Uniks je u prvih 20 minuta postigao 48 poena, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << primio 23, a posebno je ubedljiva bila druga četvrtina koju je ruski tim rešio u svoju korist 24:6.
Gosti su do kraja meča uspeli da smanje ubedljivu prednost protivnika, ali samo da bi došli do ugodnijeg poraza.
Voroncevič i Braun bili su najefikasniji u pobedničkom timu sa po 14 poena, dok se u ekipi Baskonije istakao Vejd Boldvin sa 23 poena.
Uniks je stigao do druge pobede u takmičenju, Baskonija je upisala treći neuspeh.
Real je odigrao odličan meč u Sankt Peterburgu i savladao ekipu Zenita 75:68.
U izuzetno zanimljivom duelu, gde su se dve ekipe smenjivale u vođstvu, ekipa Pabla Lasa je do trijumfa došla zahvaljujući odličnoj odbrani u drugom poluvremenu, u kojem su protivniku dozvolila samo 28 poena.
Ertel je postigao 15 poena, Tavareš 14 za Real, dok je u ekipi Zenita Bili Beron bio najbolji sa 14.
Real je ostvario peti trijumf u takmičenju, Zenit upisao treći poraz.
Asvel je na svom terenu bio bolji od CSKA 70:68, a najzaslužniji za trijumf francuskog tima bili su Eli Okobo sa 14 i Jusufa Fal sa 12 poena.
Efes nastavlja da propada, pošto je šampion Evrope u Atini zabeležio peti poraz u takmičenju, PAO je slavio ubedljivo 95:69.
Briljirao je Deril Mejkon sa 34 postignuta poena (trojke 9/12), Nemanja Nedović dodao je 17. U poraženjom timu Bobua je postigao 16, Petrušev 4, a Micić nije igrao.