ZVEZDA SE NIJE OBRUKALA: Šampion Srbije pružio jak otporu PRVAKU Evrope

Izvor: SrbijaDanas.com, 19.Sep.2023, 20:02

Duel prvog kola elitnog takmičenja.

Počela je dugo očekivana fudbalska Liga šampiona, a cela Evropa želi da vidi kako će prvi meč odraditi branilac trofeja Mančester siti. U gostima mu je bil Crvena zvezda koja je pre 32 leta bila na krovu Starog kontinenta. Očekivano je slavio tim iz Engleske sa 3:1, ali prvak Srbije je imao 1:0 na poluvremenu i hrabro su se borili i uz malo sreće moglo je biti još uzbudljivije.

Zvezda se nakon tri godine vratila u Ligu šampiona >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << i teško da je moglo težeg prtivnika da ima na startu nego gostovanje aktuelnom prvaku Evrope Mančester sitiju.

U prvom poluvremenu je viđena neverovatna presija na gol Zvezde, ali u poslednjem minutu drugi ozbiljniji napad šampiona Srbije i Bukari je smestio loptu u mrežu. Pomoćni sudija je pokazao ofsajd, ali jasno je bilo da Osman nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

MANČESTER SITI - CRVENA ZVEZDA 3:1 (0:1)

STRELCI: Alvarez 47, 60, Rodri 73. - Bukari 45.

STADION: Etihad

SUDIJA: Žoao Pinheiro

MANČESTER SITI: Ederson,Voker, Dijas (od 82. Luis), Ake, Gomes, Rodri (od 82. Filips), Nunjes, Bernardo Silva (od 43. Doku), Alvarez, Foden (od 82 Bob), Haland.

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Mijailović, Điga, Dragović, Rodić, Hvang (od 82. Kanga), Stamenić, Bukari (od 82. Degenek), Ivanić (od 68. Olajinka), Mitrović (od 77. Lučić), Endiaj (od 68. Kraso).

Ipak, već na samom startu drugog poluvremena Hulian Alvarez poravnava rezultat. Veliku grešku pravi Dragović, ali je poništen gol Kajla Vokera.

Međutim, katastrofalan kiks Omrija Glazera je ni krivom ni dužnom doneo drugi gol Alvarezu. Tako je posle 15 minuta u nastavku rezultat preokrenut.

Pogodak Rodrija u 73. minutu je rešio sva pitanja oko pobednika. Kraso ga je pustio da se priđe kaznenom prostoru, a kada se majstoru pruži šansa on je ne propušta.

Uživo tok meča možete da pratite ovde.

KRAJ MEČA

⚽️🇪🇺 GOAL | FK Crvena 1-3 Manchester City | Rodri

Rodri scores another goal for Manchester City!pic.twitter.com/VZLZWoMRwF

— Tekkers Foot (@tekkersfoot) September 19, 2023

Goal! | Julian Alvarez | Manchester City 2-1 Crvena zvezdapic.twitter.com/k7E2xF0uXF

— FootColic ⚽️ (@FootColic) September 19, 2023

Goal! | Kyle Walker | Manchester City 2-1 Crvena zvezdapic.twitter.com/la16YtH4uF

🚨GOAL | Manchester City 1-1 Red Star | Julian Alvarez