UŽIVO: Đoković-Izner 6:4, 4:3

Izvor: Večernje novosti, 12.Nov.2018, 23:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski teniser počinje takmičenje na završnom turniru u Londonu Obezbedio je Novak Đoković prvo mesto na kraju godine i sezonu želi da završi savršeno - peharom na završnom turniru. Najbolji teniser svega danas počinje takmičenje u Londonu, u grupi “Guga >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Kuerten”, a prvi rival srpskom asu biće Džon Izner (SAD). Dešavanja sa meča pratite na sajtu “Novosti”.DRUGI SET0:1 - Nije izgubljen set uticao na Iznera, bez izgubljenog poena dolazi do gema.1:1 - Đoković uzvraća na identičan način, sa nulom.1:2 - Ponovo odličan servis gem američkog igrača.2:2 - Drugi set prolazi u znaku dobrih servis gemova. Brzo i lako Đoković dolazi do izjednačenja.2:3 - Ista situacija i u nastavku drugog seta. Sigurni servisi.3:3 - Ništa se ne menja. Ponovo "nula" srpskog igrača.4:3 - BREJK! Konačno jedan duži gem. Novak je odlično "čitao" servise protivnika, sjajno riternirao i došao do dve brejk lopte. Prvu nije iskoristio, jeste drugu!PRVI SET0:1 - Odmah na startu meča Đoković dolazi do brejk lopte, ne uspeva da je iskoristi, pa Izner stiže do prvog gema.1:1 - Novak lagano, bez izgubljenog poena dolazi do gema.1:2 - Još jedna prilika za brejk Đokovića, rezultat isti kao pre par gemova, Izner se izvlači.2:2 – Repriza drugog gema, Novak sa „nulom“. 3:2 – BREJK! Ono što je propustio u dva prethodna nije u trećem pokušaju. Đoković je napravio brejk.4:2 - Novak potvrđuje brejk i uvećava vođstvo.4:3 Izner odličnim servisima uspeva da spreči Srbina da stigne do novih brejk šansi.5:3 - Đoković čuva stečenu prednost i približava se osvajanju seta.5:4 - Ponovo su servisi poslužili Amerikanca koji je uspeo da produži prvi set.6:4 - Novak vodi! Odličan prvi set je odigrao srpski igrač i rezultat bi verovatno bio ubedljiviji da servis nije služio američkog igrača tako dobro u bitnim momentima.
Pogledaj vesti o: Tenis