UEFA objavila za šta tereti saveze Srbije i Albanije

Izvor: NoviMagazin.rs, 15.Okt.2014, 21:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UEFA objavila za šta tereti saveze Srbije i Albanije

Evropska fudbalska unija saopštila je večeras da će pokrenuti disciplinski postupak protiv fudbalskih saveza Srbije i Albanije zbog incidenata na utakmici u Beogradu i da će disciplinsko telo UEFA taj predmet razmatrati 23. oktobra.

Kako se navodi u saopštenju, protiv Fudbalskog saveza Albanije postupak će biti pokrenut zato što su albanski igrači odbili da igraju i zbog prikazivanja nedozvoljenog transparenta.

Fudbalskom savezu Srbije stavlja se na teret lansiranje >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << ili ubacivanje pirotehničkih sredstava i projektila, nasilje u publici, ulazak navijača u teren, manjkava organizacije utakmice i upotreba lasera.

Potparol Uefe Pedro Pinto najavio je ranije danas pokretanje disciplinskog postupka i rekao da će srpski i albanski Savez imati rok do sledeće srede da odgovore na optužbe.

Reprezentacije Srbije i Albanije sastale su se sinoć u Beogradu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, ali je meč prekinut u 42. minutu, pošto se nad terenom pojavila mala letelica na daljinsko upravljanje, na kojoj je visio transparent sa mapom "velike Albanije" i slikama osnivača moderne albanske države Ismaila Ćemalija i albanskog nacionaliste Ise Boljetinija.

Nakon tog prvog incidenta usledila je tuča među igračima, a u teren su utrčali navijači Srbije koji su napadali gostujuće igrače, pa je intervenisala i žandarmerija.
Pogledaj vesti o: Utakmica Srbija Albanija,   Evropska Unija

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.