U Novom Sadu otvoreno Svetsko vojno prvenstvo u basketu 3x3

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Jun.2024, 17:15

U Novom Sadu otvoreno Svetsko vojno prvenstvo u basketu 3x3

Gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić prisustvovao je danas ceremoniji otvaranja "3. CISM Svetskog vojnog prvenstva u basketu 3x3" na SPENS-u, a potom je u Gradskoj kući ugostio šefove delegacija i predstavnike Međunarodnog saveta za vojne sportove.

Takmičenje u Novom Sadu okuplja vojne reprezentacije oružanih snaga iz 20 država članica Međunarodnog saveta za vojne sportove (CISM) sa četiri kontinenta.

"Grad Novi Sad je mesto sa odličnom sportskom infrastrukturom, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << idealan za odvijanje brojnih događaja i takmičenja, kako domaćeg, tako i međunarodnog karaktera. Ne manjka nam ni dobre atmosfere i gostoprimstva, jer su naši sugrađani najgostoljubiviji domaćini. U pogledu vrste sporta koji je ovde u fokusu, mi smo prošle godine bili domaćini dvodnevnom takmičenju "Ultra Challenger" na kom su učestvovale brojne ekipe basketaša 3x3 iz celog sveta, a pre toga, 2019. godine smo organizovali prvi Challenger 3x3 pod pokroviteljstvom FIBA", rekao je Đurić.

Gradonačelnik "srpske Atine" je rekao da se Novi Sad može da se pohvali i činjenicom da je jedini grad koji ima najbolje basketaše na svetu, braću Stojačić.

"Zato nam je čast što se ovogodišnje svetsko vojno prvenstvo u basketu 3x3 održava ove nedelje upravo u našem gradu", rekao je Đurić i poželeo svima sportsku sreću.

Tokom ceremonije svečanog otvaranja obratio se ministar odbrane Bratislav Gašić, koji je zvanično i otvorio takmičenje, poručivši da se u vojnom sportu ogleda viteštvo i prijateljstvo. Ministar je pozdravio učenike iz inostranstva i poželeo im da iz Srbije ponesu samo najlepše uspomene.

Prisutnima su se obratili i državni sekretar u Ministarstvu sporta Marko Kešelj, kao i predsednik Organizacionog odbora, šef Delegacije Srbije pri CISM, pukovnik Negovan Ivanković koji je pozdravio učesnike takmičenja i poželeo uspeh svima u nadmetanju.

Utakmice će tokom današnjeg i sutrašnjeg dana biti odigrane u Maloj sali SPENS-a, biće besplatne za sve gledaoce, a ceremonija zatvaranja, odnosno proglašenje pobednika 3. CISM Svetskog vojnog prvenstva u basketu 3x3, biće održana 20. juna u 15.00 časova.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.