Izvor: MozzartSport.com, 01.Okt.2021, 23:06

U Kelnu lagano iz dvojke u keca, nije Grojter za Bundesligu (VIDEO)

Dva gola Škirija, jedan Andersona...

Od baraža i grčevite borbe za opstanak do trke za mesta što vode u Evropu. Kakav je samo put prošao je Keln u poslednjih nekoliko meseci. A za sve je zaslušan novi trener Štefan Baumgart. Simpatični stručnjak koji ne skida kačket sa glave izgubio je ove sezone samo od Bajerna u Minhenu, a evo večeras posle mini serije remija (3) nova pobeda - treća po redu. I skok na šesto mesto. Keln - Grojter Firt 3:1 (0:1).

>> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << />Fenjeraš se isprsio, posebno u prvom poluvremenu, za šta je zaslužan rani gol Marka Majerhofera, međutim kako je utakmica odmicala domaćin je uspevao da se stabilizuje. Lagano je preuzimao konce igre u svoje ruke i od finiša prvog dela vršio pritisak pod kojim je odbrana Detelinara počela polako da puca.

Ispostavilo se da su gosti veliku šansu za nešto više propustili u uvodnim minutima. Na 0:1 imali su prečku i stativu u istom napadu, bukvalno u razmaku od dve sekunde. Da su tada došli do prednosti od dva gola Kelnu posao bio značajno otežan. Ovako...

Jarčevi su na drugo poluvreme izašli "kao besni". Kidisali su od starta i već nakon pet minuta igre na semaforu je stajalo 1:1. Pogodio je Sebastijan Anderson na pas Bena Šmica.

Nisu se gosti valjano ni "opasuljili" od prvog, a primili su drugi gol. Eljes Škiri je nakon kornera ugurao loptu u mrežu. Bila je VAR provera i pokazalo se da nije bilo ofsajda - 2:1.

Grojter nije imao snage ni kvaliteta da opasnije napadne. Mada je imao prednost atakovao je uglavnom Keln. Sve dileme oko pobednika drugim pogotkom na meču rešio je Škiri posle kontre i proigravanja rezerviste Luisa Šauba u 89. minutu...