
Izvor: N1 televizija, 12.Okt.2018, 13:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tomić: Nikoga ne smemo da potcenimo
Košarkaši Crvene zvezde u subotu u 3. kolu ABA lige u dvorani "Aleksandar Nikolić" dočekuju Krku, koja je pred dolazak u Beograd u slovenačkom derbiju deklasirala ljubljansku Olimpiju.
Crveno-beli ove sezone još ne znaju za poraz (po dve trijumfa u ABA ligi i Evrokupu), ali trener tima sa Malog Kalemengdana Milan Tomić poziva na oprez.
"Maksimalno uvažavanje ekipe Krke, mi smo rekli i to ću >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << svaki put ponovoti, ekipa koja je u stvaranju i moramo maksimalno da odigramo svaki meč, i na prvom mestu koncentrisano i timski. Ova liga je vrlo ujednačena, timovi imaju svoj kvalitet i svako potcenjivanje bilo koga može da se završi porazom. Regland se oporavio od prehlade i visoke temperature, kompletan sastav znaćemo pred početak utakmice. Pozivam navijače da dođu da podrže ovo što radimo i momke koji igraju za Crvenu zvezdu," rekao Tomić.
Oprezan je i centar Dušan Ristić.
"Timovi u ABA ligi zahtevaju maksimalnu angažovanost i odsustvo bilo kakvog potcenjivanja. Krka je pokazala da joj je mesto u regionalnom takmičenju i borbom kroz drugi rang takmičenja, kroz koji je zasluženo došla do ABA lige, ali i pobedom nad Mornarom u Novom Mestu. Dolaze bez ikakvog opterećenja u Beograd, i zato moramo da odigramo maksimalno odgovorno," naglasio je Ristić.
Crveno-bele posle duela sa Krkom u utorak u Beogradu očekuje meč 3. kola Evrokupa protiv jednog od najprijatnijih iznenađenja prošlosezonske Endesa lige, ekipe Andore.