Izvor: Blic, 21.Okt.2008, 21:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tipsarević u dva seta pobedio Staračea

Srpski teniser Janko Tipsarević pobedio je večeras 73. igrača sveta Potita Staračea iz Italije sa 2:0 (6:3, 7:6) u prvom kolu turnira u Sankt Peterburgu.

Tipsarević će u drugom kolu igrati sa 74. teniserom sveta Žeremijem Šardijem iz Francuske, koji je iznnadio sedmog nosioca Marija Ančića iz Hrvatske i pobedio ga sa 2:1 (6:4, 3:6, 6:4).

Srpski teniser, koji je trenutno 48. na svetskoj ATP rang listi, protiv Šardija je igrao samo na ovogodišnjem turniru u >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Mecu kada je pobedio u dva seta - 7:6, 7:5.

Tipsarević je, inače, duel sa Staračeom odlično počeo i do vođstva od 1:0 u setovima došao zahvaljujući osvajanju uvodna tri gema meča.

Drugi set je odlučen u taj-brejku u kome je Tipsarević odmah poveo sa 3:0, a kasnije prednost povećao na 5:1. Rezultat na kraju taj brejka bio je 7:4 za 24-godšnjeg Beograđanina.

Turnir u Sankt Peterburgu igra se za nagradni fond od 1.049.000 dolara, a prvi nosilac je Britanac Endi Marej, koji bi sutra, u prvoj rundi takmičenja, trebalo da igra sa srpskim teniserom Viktorom Troickim.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Tipsarević u 2. kolu St. Peterburga

Izvor: B92, 21.Okt.2008

Srpski teniser Janko Tipsarević pobedio je u utorak 73. igrača sveta Potita Staračea iz Italije sa 2:0 (6:3, 7:6) u prvom kolu turnira u Sankt Peterburgu. ..Tipsarević će u drugom kolu igrati sa 74. teniserom sveta Žeremijem Šardijem iz Francuske, koji je iznnadio sedmog nosioca Marija Ančića...

Nastavak na B92...

Tipsarević uspešno startovao u Sankt Peterburgu

Izvor: VOA, 22.Okt.2008, 04:37

Srpski teniser Janko Tipsarević uspešno je startovao na ATP turniru u Sankt Peterburgu, pošto je u prvom kolu pobedio 73. igrača sveta Italijana Potita Staraćeea sa 2:0, po setovima 6:3 i 7:6 (4). Njegov naredni rival biće za jedno mesto ..

Nastavak na VOA...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.