TSL: Fener izborio majstoricu, sjajni Gudurić!

Izvor: Sportske.net, 19.Jun.2019, 21:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osvajač turske Superlige biće poznat nakon sedme utakmice finala.

Košarkaši Fenerbahčea slavili su sa 85:69 protiv Anadolu Efesa na svom parketu, u šestom susretu finalne serije.

Dobili su Obradovićevi puleni prvi kvartal sa 17:14, da bi do poluvremena Efes spustio zaostatak za pola koša.

Tesno je bilo u trećoj deonici, u poslednju se ušlo sa samo pola koša prednosti u korist Fenera.

A onda, Marko Gudurić je pomogao Feneru da se >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << odlepi na startu poslednje deonice, to je pokrenulo domaći sastav, koji je uvećavao prednost iz minuta u minut.

Na kraju ubedljiva pobeda Fenera, u čijim redovima se istakao sjajni Marko Gudurić sa 21 poenom (6/9 iz igre, 4/4 bacanja) i šest skokova.

Pratili su ga Meli sa 14 poena, Slukas i Dikson sa po 11, dok su po 10 dodali Mahmatoglu i Kalinić.

Kod Efesa 16 poena Larkina, po 12 su dodali vrlo dobri Micić i Kruno Simon, dok je 11 poena dodao Danston.

Sedma i odlučujuća utakmica igraće se u "Sinan Erdem Domu" u petak.