Svrake iskljucale lisice – Lester sve dalje od LŠ

Izvor: B92, 07.Maj.2021, 23:11

"Svrake" iskljucale "lisice" – Lester sve dalje od LŠ

Fudbaleri Njukasla pobedili su na gostovanju ekipu Lestera sa 4:2 (2:0), u meču 35. kola Premijer lige.

U pravom šoku na "King Pauer stadionu" Lester je sebi dozvolio da primi četiri gola, izgubi meč u kom je bio apsolutni favorit i u kom je imao priliku za lake bodove u trci za plasman u Ligu šampiona.

Njukaslu se mora odati priznanje za utakmicu u kojoj su poveli u 22. minutu preko Džoka Viloka.

Drugi gol u prvom poluvremenu postigao je Pol Damet glavom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u 34. minutu.

U nastavku meča Kalum Vilson je postigao dva gola za Njukasl, u 65. i 74. minutu za u tom momentu potpuno šokantnih 0:4!

Ipak, Lester su potpune bruke spasli Mark Olbrajton u 80. i Keleči Iheanačo u 87. minutu.

Tek toliko da ublaže poraz, ali ne i tugu zbog propuštene velike prilike.

Na tabeli Premijer lige Lester je treći sa 63 boda, a Njukasl je na 13. mestu sa 39 bodova.

U sledećem kolu Premijer lige Lester gostuje Mančester junajtedu, dok Njukasl dočekuje Mančester siti.