Stativa, crveni – LASK slavio u Novom Sadu

Izvor: B92, 05.Avg.2021, 17:55

Fudbaleri Vojvodine poraženi su u Novom Sadu od LASK-a rezultatom 1:0 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencije.

Jedini gol za goste iz Austrije postigao je Peter Mihorl u 70. minutu, nakon udarca sa distance.

Favorizovani LASK je imao nešto veću inicijativu, međutim, domaći su i te kako mogli do gola u ovom susretu.

Vojvodina je pokušavala pretežno iz prekida i kontranapada, a najbliži pogotku je bio Nemanja Čović u drugom poluvremenu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kada je sa oko dvadeset metara pogodio stativu.

LASK, četvrtoplasirani tim austrijskog šampionata prošle sezone, u Novi Sad je stigao sa jasnom namerom da stigne do prednosti pred revanš.

Od samog starta su pokušavali, pretili, šutirali, međutim, stopostotnih prilika nije bilo.

Golman Voše Nikola Simić je bio siguran, u nekoliko navrata jako dobro reagovao i nije dopuštao promenu rezultata.

Početkom drugog dela provala oblaka zadesila je Novi Sad, koja je ometala fudbalere, ali i koja nije trajala dugo.

Kako je kiša stala, tako je Čović okušao udarac sa distance – i pogodio stativu. Golman Šlager je već bio savladan, ali ga je sreća pogledala.

Kazna za našeg predstavnika stigla je u 70. minutu, kada je Mihorl dobio loptu sa desne strane, Veljko Simić je kasnio, njegov prezimenjak Nikola bio markiran, te je lopta završila u mreži.

Golova do kraja meča više nije bilo, ali jeste crvenog kartona, čini se prestrogo dosuđenog, za Luku Cucina.

Pobednik ovog dvomeča u plej-ofu za ulazak u Ligu konferencije igraće protiv poraženog iz duela Galatasaraj – Sent Džonston.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.