Srpski oklopnici izborili opstanak

Izvor: Sportski Žurnal, 18.Apr.2012, 21:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi Zeland – Srbija 0:17 (0:7, 0:6, 0:4)
Rejkjavik – dvorana Lugardalur. Gledalaca: 60. Glavni sudija: Ov Luhke (Norveška), pomoćnici: Jos Korte (Holandija) i Ori Sigmarson (Island). Isključenja: Novi Zeland 18, Srbija 8 minuta: Pauel-plej: Novi Zeland 6, Srbija 12:28 minuta. Šutevi na gol: 19 / 74.
NOVI ZELAND: Isterbruk (23 odbrane), Pin Marfi (34) – Nikols, Vilson, Vonamejker, Li, Koks – Lorens, Hejns, Harnet, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << DŽ. Hej, Čalis – Džekson, A. Hej, Spek, Harison, Harop – Gest, Mekliš. Selektor: Andreas Kejzer.
SRBIJA: M. Luković (15 odbrana), Feher (4) – Gabrić (2 gola/1 asistencija), Ilić (2/1), Milovanović (1/3), Vučurević, Kovačević (2/2) – Bibić (0/2), A. Luković (0/1), N. Janković (3/0), Sretović (2/2), Babić (1/0) – Tumbas, Komazec, Popravka (0/2), Filipović (3/0), Ogritović (0/1) – Sabadoš (0/1), Trimčević, Čengeri, Ristić (0/1), Raković (1/2). Selektor: Pavel Kavčič.
Dočekali su i seniori priliku da na kraju jednog meča čuju i zapevaju himnu Srbije. Ubedljivom pobedom, prvom i poslednjom na Svetskom prvenstvu u Rejkjaviku, protiv „amatera” sa Novog Zelanda, naši oklopnici obezbedili su opstanak u A grupi Druge divizije.
O samom meču ne treba trošiti reči, jer se igralo uglavnom pred golom Novozelanđana. Sve je rešeno posle prve trećine. Orlovi su za 20 minuta postigli sedam golova (dva sa hokejašem manje), a na prethodna četiri meča ukupno 10. Dovoljan pokazatelj kvaliteta našeg poslednjeg protivnika...
Čak je i selektor Pavel Kavčič stigao da zameni golmane, pa je poslednjih 10-ak minuta led osetio i 16-godišnji Jovan Feher.
Šampionat na Islandu pokazao je još jednom sve slabosti srpskog hokeja. Umesto borbe za prvo mesto, strahovalo se za opstanak do poslednjeg meča. Do pre nekoliko godina redovno smo pobeđivali Island, u Novom Sadu 2009. i „strašnu” Estoniju, a sada smo došli u situaciju da se vadimo protiv rekreativaca.
Posle svega, ko će da preuzme odgovornost? Da li je konačno došlo vreme da čelnici Saveza priznaju veliki neuspeh? Ili će i za ovo da se nađe obrazloženje, iako je odavno jasno da srpski hokej svake godine pravi veliki korak unazad.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.