Izvor: RTS, 16.Maj.2022, 22:49

Srpski duel u Torinu - Vlahović strelac za Juve, SMS doneo bod Laciju

Juventus i Lacio odigrali su nerešeno 2:2, u poslednjem meču pretposlednjeg, 37. kola Serije A. Dušan Vlahović doneo prednost Staroj dami, Sergej Milinković-Savić u poslednjim trenucima pogodio za bod svojoj ekipi.
Juventus je jš ranije obezbedio četvrtu poziciju i plasman u Ligu šampiona, a duel sa petoplasiranim Laciom bio je pitanje prestiža.

Stara dama je pre >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << nekoliko dana izgubila u finalu Kupa Italije od Intera, pa je Masimilijano Alegri žele da se ekipa podigne na noge pobedom nad ekipom iz Rima. Ali, to se na kraju nije desilo.
Juventus je odlično ušao u meč i poveo već u 10. minutu - Morata je bio asistent, a Dušan Vlahović postigao svoj 24. pogodak ove sezone u Seriji A.
U 36. minutu Španac je i sam zatresao mrežu Lacijala, povisio na 2:0, a tim rezultatom se otiplo na pauzu između dva poluvremena.
Lacio je bio znatno ofanzivnija ekipa tokom svih 90 minuta, ali je prvi gol za goste postigao defanzivac Juventusa Aleks Sandro, koji je u 51. minutu zatresao svoju mrežu.
Sergej Milinković-Savić odigrao je odličan meč za gostujući tim, a svoju igru krunisao je pogotkom u poslednjim trenucima meča, kojim je doneo bod svojoj ekipi.
Bio je to 11. pogodak za SMS-a ove sezone, uz isto toliko dodavanja za golove saigračima.
Vlahović je igru napustio u 62. minutu i nije dobio priliku da sustigne vodećeg na listi strelaca Ćira Imobilea, koji je postigao tri pogotka više od srpskog napadača, ali nije bio u timu Lacija zbog povrede.
Svoj poslednji meč u dresu Juventusa pred domaćim navijačima odigrao je Argentinac Paulo Dibala, koji na kraju sezone napupta klub.
Takođe, i Đorđo Kjelini je verovatno poslednji put nastupao pred tifozima Stare dame, pošto još nije odlučio da li će završiti karijeru ili prihvatiti ponudu iz SAD, da zaigra u MLS šampionatu za ekipu Los Anđelesa.
U prvoj utakmici dana, Sampdorija je na svom terenu savladala Fiorentinu sa 4:1 i tako prebrinula brige oko borbe za opstanak u Seriji A.