Izvor: MozzartSport.com, 23.Jun.2021, 23:26

Srbija u polufinalu i pored sudijske krađe, napokon pala strašna Španija!

Fenomenalna partija Sonje Vasić u meču za pamćenje
Srbija ide u polufinale!
Srbija ide po medalju na EP za košarkašice pošto je u fenomenalnom meču oborila najvećeg favorita i najtežeg protivnika Španiju. Morali su produžeci da se igraju da bi Srbija pobedila domaću selekciju i sudije koje su Španiju nagradile drugom šansom u produžecima – 71:64.
Zaslužila je Srbija pobedu i tokom regularnih 40 minuta igre ali je Španija imala vetar u leđa od sudija da se spase poraza. I čak da pobedi ako pogodi oba slobodna bacanja sekund pre kraja. Ipak, pravda je zadovoljena, a Srpkinje su u produžecima razbile domaću selekciju.
Godinama je Španija bila nerešiva enigma za našu reprezentaciju....