Srbija okrenula Holandiju i vratila se u igru za četvrtfinale

Izvor: B92, 25.Jun.2023, 18:25

Srbija "okrenula" Holandiju i vratila se u igru za četvrtfinale

Odbojkaši Srbije pobedili su Holandiju u Roterdamu sa 3-2 u setovima, u okviru osmog kola Lige nacija.

Izabranici Igora Kolakovića slavili su rezultatom 22:25, 25:21, 21:25, 35:33, 15:9.

Srbija je i dalje u igri za plasman u četvrtfinale, ima skor 4-4, baš kao i Holandija.

Prvi set je protekao u rezultatskoj klackalici, sve do druge polovine, kada su se Holanđani odlepili i poveli.

Naši reprezentativci su u drugom setu konstantno imali prednost >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i relativno rutinski izjednačili rezultat.

Bili su blizu preokreta u trećem setu, vodili su 19:17, ali su od tog trenutka osvojili samo dva poena, te su domaći opet stekli prednost.

Najdramatičniji period bio je četvrti, Holandija je propustila dve meč lopte, ali je Srbija zato iskoristila osmu set loptu (35:33) i produžila sjajan meč.

Peti set se igrao poen za poen sve do 8:8, da bi "plava četa" napravila seriju 7:1 i prelomila ovaj susret.

Srbija naredni meč igra 4. jula protiv Argentine.