Izvor: RTS, 23.Jan.2021, 18:26

Spektakl na "Olimpiku", Pelegrini brži od sudijske pištaljke

Fudbaleri Rome savladali su Speciju sa 4:3, u utakmici 19. kola Serije A, a pobedonosni pogodak za "vučicu" postigao je Pelegrini u poslednjim trenucima meča.
Roma je u uzbuljdivom meču na "Olimpiku" savladala Speciju sa 4:3 i tako se osvetila rivalu za poraz u Kupu pre nekoliko dana.
Zanimljivo je da je meč u Kupu registrovan službenim rezultatom 3:0 ukorist Specije, pošto je Roma napravila šest izmena, a "vučica" je imala potrebu da se osveti rivalu u šampionatu.
Borha Majoral je doneo prednost domaćinu u 17. minutu, da bi gosti ipak na poluvreme otišli sa nerešenim rezultatom, posle pogotka Pikolija.
Roma preko Majorala i Karsdorpa stiče dva gola prednosti na startu...