Šok u Engleskoj: Lids razbio Čelsi

Izvor: B92, 21.Avg.2022, 16:55

Fudbaleri Lidsa pobedili su Čelsi rezultatom 3:0 u utakmici trećeg kola Premijer lige.

Šokantan rezultat otvorio je nedeljni fudbalski program u Premijer ligi, pošto su fudbaleri Lidsa na svom stadionu prosto razbili ekipu Čelsija.

Ubedljvia pobeda od 3:0 ih stavlja među četiri najbolja engleska tima, pošto imaju sedam osvojenih bodova koliko i Totenhem i Brajton.

Nismo mnogo toga videli u prvom poluvremenu, a onda je Aronson odlučio da "zapali" publiku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i u 33. minutu domaćem Lidsu doneo prednost od 1:0.

Samo četiri minuta kasnije, Čelsi je bio u nokdaunu. Rodrigo dobija asistenciju od Džeka Herisona i trese mrežu "Plavaca", erupcija oduševljenja na tribinama, a na semaforu 2:0 za Lids.

Za potpuni potop pobrinuo se upravo Herison u 69. minutu, a Rodrigo mu se revanširao i asistirao za velikih 3:0.

Katastrofa Čelsija je upotpunjena u 84. minutu, kada je Kalidu Kulibali dobio i drugi žuti odnosno crveni karton i ostavio Čelsi sa desetoricom na terenu.

Fudbaleri Brajtona uspeli su da utišaju London i bace Vest Hem na poslednje mesto Premijer lige, pobedom na London stadionu rezultatom 2:0, pa su zajedno sa Lidsom među 4 najbolja tima u Premijer ligi.

Sve je počelo u 22. minut kada je Dani Velbek srušen u kaznenom prostoru, a Aleksis Mekalister preuzeo odgovornost i penal pretvorio u vođstvo Brajtona od 1:0, da bi Leandro Trosar u 66. minutu pogodio mrežu Vest Hema za velikih 2:0.

Do kraja susreta golova nije bilo i Brajton je upisao ogromnu pobedu.