Šok na Sent Džejms Parku! Vud lutao 95 minuta, a onda sledio srca navijačima Njukasla (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 14.Apr.2017, 22:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svrake vodile golom Lasela od 65. minuta, ali im to nije bilo dovoljno da dođu do celog plena - 1:1

Kakav šok na Sent Džejms Parku i to u 95. minutu. Njukasl je u poslednjem minutu nadoknade vremena protiv Lidsa ostao bez dva boda, pa je sebi dodatno zakomplikovao situaciju oko plasmana u Premijer ligu – 1:1 (0:0).

Gorostasni napadač Lidsa Kris Vud je lutao čitav meč u prazon, gotovo da nije ni imao kontakta sa loptom, ali se onda u pravom trenutku >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << našao na pravom mesu, iskoristio uspavanost odbrane Svraka i centaršut Kemara Rufija krunisao efektim golom.

Ekipi Rafe Beniteza je dugo trebalo da probije bedem ispred gola Roberta Grina, ali je u tome konačno uspela u 67. minutu, kada je Aleksandar Mitrović glavom spustio loptu za Džamala Lasela i iskusni čuvar mreže je bio savladan.

I pre i posle gola ritam utakmice je bio izuzetno nizak, ali je onda kada se to najmanje očekivalo usledio pravi šok 52.000 navijača na Sent Džejms Parku. Golteter sa Novog Zelanda je ušao iza leđa očakno postavljenoj poslednjoj liniji domaćeg tima i poslao loptu iza leđa Karla Darloua.

Četiri kola pre kraja Njukasl ima osam bodova više i utakmicu više od trećeplasiranog Hadersfilda, tako da mu direktan plasman u Premijer ligu još uvek nije ugrožen, ali Benitezov tim pod hitno mora da počne da pobeđuje kako ne bi došao u situaciju da strepi za drugo mesto. Lids je ispunio svoj plan i sada je četvrti, ali mu treba još bodova da bi osigurao plasman u plej-of za promociju u elitni rang engleskog fudbala.