Skandinavci pogurali Seltu do prve pobede – tinejdžer rešio utakmicu

Izvor: B92, 02.Sep.2023, 00:25

Skandinavci "pogurali" Seltu do prve pobede – tinejdžer rešio utakmicu

Fudbaleri Selte pobedili su kao gosti Almeriju u meču 4. kola La Lige rezultatom 3:2 i ostavili domaći sastav bez trijumfa do daljeg.

Pobedu gostima iz Galicije doneo je Šveđanin Viliot Svadberg (19) u 87. minutu utakmice.

Ovaj momak je u igru ušao u 70. minutu zamenivši strelca drugog gola, Norvežanina Jergena Štranda Larsena, i ispostavilo se da je to bio pravi potez trenera gostiju.

Šveđanin je iskoristio fizičke predispozicije u situaciji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koja je prethodila golu, utrčao je pred gol Almerije i glavom pogodio mrežu.

To mu je bio i prvi gol u dresu Selte za koju je poptisao još prošle godine, po dolasku iz Hamarbija.

Prethodno, Selta je imala 2:0 već do poluvremena - golovima Nunueza (asistencija Aspasa) i pomenutog Larsena.

No, situacija se potpuno promenila u nastavku.

Akieme i Aribas su doneli rezultatsi egal i činilo se da će poravnanje ostati na snazi do kraja, međutim na scenu je tada stupio plavokosi, stasiti Svadberg i obradovao navjače Selte.