Izvor: RTS, 11.Dec.2021, 17:32

Siti sa kreča savladao "vukove" i sačuvao prvo mesto u Engleskoj

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Vulvse minimalnim rezultatom, a strelac jedinog gola bio je Rahim Sterling sa bele tačke. "Građani" će i posle 16. kola ostati na čelu tabele Premijer lige.
Imao je Siti terensku inicijativu, celo poluvreme igrača više na terenu, ali je pobednika duela protiv Vulvsa odlučio precizno izveden penal od strane Rahima Sterlinga.

"Građani" su dominirali tokom svih 90 i više minuta utakmice na "Etihadu", >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << a gosti su uspeli da upute samo dva šuta, od kojih je jedan išao u gol Edersona - zaista premalo za duel sa šampionom Engleske.
Ipak, ekipa Pepa Gvardiole se mučila da postigne gol, a do njega je došla posle VAR pregledanja situacije u kojoj je lopta u ruku pogodila Mutinja.
Na kraju, sa 11 metara bio je precizan Rahim Sterling, koji je tako postigao svoj jubilarni 100. pogodak u Premijer ligi.
U finišu prvog poluvremena gosti su ostali sa igračem manje na terenu, pošto je u samo 60 sekundi Raul Himenez dobio dva žuta kartona.
Siti je tako napravio četiri boda razlike u odnosu na Liverpul i sigurno će ostati prvi na tabeli i posle 16. kola.
Vulvsi i četvrtu uzastopnu utakmicu nisu uspeli da postignu gol, ali su zadržali visoko osmo mesto na tabeli Premijer lige.