Izvor: SrbijaDanas.com, 03.Mar.2024, 20:10

Siti preživeo užasan promašaj Halanda, pa zahvaljujući Fodenu savladao Junajted (VIDEO)

Veoma uzbudljiv mančesterski derbi.

Fudbaleri Mančester sitija nastavljaju poteru za vodećim Liverpulom. Građani su ugostili gradskog rivala Mančester Junajted i slavili posle velikog preokreta u režiji Fila Fodena. Utakmica na stadionu Etihad završena je rezultatom 3:1 (0:1).

U osmom minutu Markus Rašford šokirao je domaće navijače. Bruno Fernandeš mu je dodao loptu na nekih 20-25 metara od gola Sitija, napadač Junajteda je iz prve opalio kao iz topa >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << – lopta se bukvalno zarila u mrežu za 0:1!

Siti je, naravno, igrao svoju igru i napadao u talasima, ali je Andre Onana odličlno branio pokušaje Fodena, Dokua i saigrača.

Erling Haland je na nestvaran način promašio mrežu u 45. minutu. Foden mu je kao na tacni servirao loptu, a mladi Norvežanin iako sam ispred prazne mreže sa samo par metara šalje loptu iznad prečke.

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo, inicijatovom Građana, a onda je usledio spektakularan gol Fila Fodena.

U osamdesetom minutu ponovo je na scenu stigao Fil Foden. Odigrao je dupli pas sa Huijanom Alvarezom i iskosa sa leve strane poslao loptu u suprotan ugao – 2:1.

Konačan rezultat u nadoknadi vremena postavio je Erling Haland, tek da pokaže da onaj promašaj iz prvog poluvremena bio samo prolazan i da nije zaboravio da daje golove.

Posle ove pobede Siti je ponovo na samo bod zaostatka za Liverpulom, a narednog vikenda upravo ova dva tima igraju jedan protiv drugog.

Erik Ten Hag i njegov Junajted moraće bodove da potraže protiv nrkog slabijeg rivala. Sledećeg vikedna ugostiće ekipu Evertona.