Siti nastavlja da gazi, novi gol Arnautovića

Izvor: B92, 23.Dec.2017, 19:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mančester siti je sa 4:0 bio silovit protiv Bornmauta u 19. kolu Premijer lige, a Vest Hem je poražen od Njukasla sa 2:3.

"Građane" ove sezone ne može ništa da zaustavi. Protiv Bornmauta su arhivirali 18. pobedu uz samo jedan remi pre pauze, a Pep Gvardiola obara rekorde.

Agresivan napad i presing na 30 metara od gola gostiju je Sitiju doneo vođstvo u 27. minutu. Smušena odbrana Bornmauta i Fernandinjo koji odlično centrira i Aguero koji se iskrao odbrani dovoljni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su bili za 1:0.

Rahim Sterling se posle sjajne lopte Aguera ubacuje u 52. minutu iz drugog plana i po drugi put matira golmana Bornmauta, a Aguero je u 78. najviši u skoku za 3:0.

Konačan rezultat postavlja Danilo posle kontre koju je vukao Sterling pre nego što je prosledio loptu do svog saigrača koji je rutinski završio posao pred golom Begovića.

Bornmaut je posle ovog poraza na 18 mestu Premijer lige, u zoni ispadanja.

Vest Hem je poražen od Njukasla koji je uspeo da pobegne iz opasne zone. Za "Svrake" još jednom nije igrao Aleksandar Mitrović, ali to nije smetalo Njukaslu da ostvari petu pobedu u šampionatu i prekine crni niz od devet utakmica bez trijumfa (osam poraza).

Vodeći gol na utakmici u šestom minutu postiže Marko Arnautović posle greške odbrane Njukasla, ali gosti preokreću pogocima Saivea u 10. minutu iz slobodnog udarca. Diame posle sjajnog driblinga Acua preokreće u 53. minutu na 2:1, da bi konačan rezulat postavio Acu u 61. minutu.

Vest Hem je u međuvremenu promašio penal u 56. minutu utakmice.

"Čekićari" su sada 17. na tabeli sa 17 bodova, a Njukasl je 15. sa bodom više.