Izvor: MozzartSport.com, 27.Feb.2021, 20:25

Sigurno, razigrano - superiorno! Barselona sa ovakvim Mesijem može da napadne titulu (VIDEO)

Lagano savladana Sevilja na Pishuanu, sjajni Argentinac postigao 14 golova na 14 utakmica u 2021. godini - 2:0

Da celokupna fudbalska javnost nije možda malo prerano otpisala Barselonu? Čini se da jeste! Ekipa Ronalda Kumana je u idealnom trenutku sezone dostigla vrhunsku formu, zaključno sa velikim liderom Lionelom Mesijem, i sada ozbiljno preti da u kratkom vremenskom periodu ugrozi lidersku poziciju posrnulog Atletiko Madrida. Katalonci su na mestu gde se mnogo teško osvajaju >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << bodovi, protiv Sevilje na stadionu Ramon Sančez Pishuan, održala fudbalsku lekciju sjajnom sastavu Đulena Lopetegija (2:0) i prišla na samo dva boda zaostatka Jorgandžijama.

Istina, prednost je još uvek značajna, s obzorom da sastav Dijega Simeonea ima i dve utakmice manje, ali je psihološka prednost sada u potpunosti na strani Kumanovog tima.

Barselona je tehnički i taktički bila superiorna u Sevilji, što je krunisala prilično laganim slavljem. Gosti su od početka do kraja apsolutno kontrolisali situaciju na terenu i predvođeni Lionelom Mesijem stavili do znanja svima na Pirinejima u kakvoj su formi.

Mesi je u 29. minutu fantastičnim pasom u prostor spojio sa golom Usmana Dembelea, a onda je i sam u 85. minutu rešio pitanje pobednika, izuzetnim soloprodorom. Fantastičnom Argentincu ovo je bio 38 gol u karijeri protiv istog protivnika. Prvi pogodak je postigao 15. oktobra, a Sevilja je od tada do danas postigla samo šest pogodaka u međusobnim okršajima sa Kataloncima. A bilo ih je čak 44?! U kakvoj je trenutno formi jedan od najboljih igrača u istoriji fudbala pokazuje i podatak da je na 14 utakimica u 2021. godini postigao 14 golova i zabeležio četiri asistencije.

Na koji je način veliki as komandovao ovim mečom, potvrđuje i činjenica da je imao 91,1 posto preciznih pasova na meču (41/45), što mu je drugi najbolji učinak ove sezone (protiv Selte imao 92,2 odsto).

Sevilja je bila potpuno inferiorna tokom najvećeg toka meča, ali je u završnici ipak mogla da kazni brojne propuste gostiju, koji su mnogo ranije mogli da razreše pitanje pobednika. Seržinjo Dest je imao veliku šansu u 59. minutu, a deset minuta kasnije poništen je pogodak Lenglea zbog ofsajda. U 81. minutu se zatresla i mreža prilično nezaposlenog Ter Štegena. To je učunio Jusef En Nesiri, ali je arbitar Alehandro Ernandez i taj gol poništio, jer je napadač domaćeg tima prethodno igrao rukom. Igrači Sevilje su tražili jedanaesterac u 83. minutu, kada je u kaznenom prostoru Barselone pao upravo En Nesiri, ali je Ernandez pokazao da se igra dalje. Nedugo zatim svaku dilemu je razrešio Mesi.

Barselona će u sredu dočekati Sevilju u revanšu polufinala Kupa kralja i pokušati da nadoknadi 0:2 iz prvog meča, potom joj sledi gostovanje Osasuni u Primeri, pa revanš osmine finala sa Pari Sen Žermenom u Gradu svetlosti.