Sevilja prokockala pobedu, Sosijedad nastavlja sa sjajnim partijama

Izvor: RTS, 26.Sep.2019, 22:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Eibara savladali su na svom stadionu ekipu Sevilje sa 3:2 (0:2) u meču šestog kola La Lige. Sosijedad je sa ubedljivih 3:0 savladao Alaves, dok su Selta i Espanjol odigrali nerešeno 1:1.
Pravo čudo odigralo se u Eibaru, pošto je domaći tim uspeo da savlada Sevilju, iako je na poluvremenu gubio sa 2:0.

Zaspala je odbrana Eibara kod prvog gola u 11. minutu, a to je iskoristio Okampos.
Igrao se 66. minut kada je Oreljana smanjio na 2:1 sa bele tačke.
Sevilja je u preostalom vremenu pokušala da odbrani prednost, ali to nije uspela. Ogromnu grešku gostiju koristi Leon u 77. minutu.
Potpuni preokret i oduševljenje navijačima donosi Kote u 82. minutu iz slobodnog udarca.
Eibar je upisao prvu pobedu u šest odigranih mečeva i sa pet bodova zauzima 16. poziciju, dok je Sevilja sedma sa deset bodova.
Real Sosijedad je sa ubedljivih 3:0 savladao Alaves.

Dva gola u pobedi domaće ekipe postigao je Orijazabal, dok je jednom strelac bio Vilijam Hoze.
Sosijedad nakon šest mečeva ima 13 osvojenih bodova, čime zauzimaju drugu poziciju na tabeli, sa samo jednim bodom manje od lidera Reala.
Alaves ima pet bodova i zauzima 17. mesto.
Selta i Espanjol odigrali su nerešeno 1:1, nakon čega tim iz Viga ima šest bodova, a tim iz Barselone pet.