Serija A: Ljajić efektnim golom začinio trojku Rome, veliki kiks Juventusa

Izvor: Sportal.rs, 18.Okt.2014, 20:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Serija A: Ljajić efektnim golom začinio "trojku" Rome, veliki kiks Juventusa

Fudbaleri Rome lako su izašli na kraj sa slabašnim Kjevom na "Olimpiku" - 3:0, u premijernoj utakmici sedmog kola italijanskog prvenstva. U meču sa "letećim magarcima" srpski reprezentativac kojeg selektor Dik Advokat nije pozvao za minule duele kvalifikacija sa Jermenijom i Albanijom, Adem Ljajić, postigao je drugi gol za "vučicu".

Frančesko Toti je u 25. minutu odlično proigrao dubinskom loptom, Ljajić je primio na desnom boku, ušao u kazneni prostor i driblingom napravio >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << sebi prostor za udarac, a zatim efektno pogodio suprotnu stranu gola gostiju za 2:0. To je povremenom reprezentativcu bio drugi ovosezonski gol za Romu.

Pogodak Ljajića protiv Kjeva možete videti OVDE.

Vodeći pogodak za Rimljane postigao je Matija Destro u četvrtom minutu, dok je trijumf domaćina potvrdio kapiten Frančesko Toti iz jedanaesterca nešto više nakon pola sata igre. Inače, Destru je to bio njegov treći pogodak u poslednjih pet prvenstvenih utakmica. U redovima gostiju svih 90 minuta odigrao je srpski internacionalac Ivan Radovanović.

Roma posle ovog trijumfa ima bod manje od Juventusa, koji je odigrao nerešeno sa Sasuolom u gostima - 1:1. Prvi su do vođstva došli domaći preko Simonea Zaze u 13. minutu, kada je ofanzivac poslao loptu u Bufonov gornji levi ugao. "Bjankoneri" su izjednačili preko Pola Pogbe šest minuta kasnije. Karlos Tevez je uposlio Francuza, a ovaj je postigao prelep pogodak smestivši loptu u gornji desni ugao. Do kraja meča nije došlo do promene rezultata, pa su dva tima podelila bodove.

"Stara dama" je posle ovog kiksa sa 19 poena i dalje prva, dok Sasuolo zauzima 18. mesto sa četiri poena.