Izvor: MozzartSport.com, 24.Jan.2021, 21:06

Sergej tuče glavom kao nogom, Lacio je u strašnoj formi (VIDEO)

Sasuolu nedovoljna Đuričićeva asistencija

Lacio je trenutno tim u najboljoj formi u italijanskom fudbalu!

Nebeskoplavi su, računajuči i Kup Italije, večeras vezali petu uzastopnu pobedu. Posle dve pobede nad Parmom i trjumfa nad Fiorentinom i Romom, Lacio je večeras na Olimpiku savladao i Sasuolo – 2:1. I to posle preokreta.

Nije se ni očekivalo da Rimljani večeras imaju lagan posao protiv nezgodne De Zerbijeve čete. Što je sasuolo pokazao >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << i u samom uvodu utakmice. Filip Đuričić je lepo prošao po levoj strani u šestom minutu i vratio na penal idealnu povratnu loptu za Ćića Kaputa. A rasni napadač ne prašta takve šanse.

Krenuo je Lacio iz minusa ali je vrlo brzo anulirao prednost Neroverda. Sergej Milinković Savić je u 21. minutu bio najviši u skoku na petercu posle kornera Lacarija i glavom je zakucao loptu u mrežu. Toliko jako, kao da je šutirao nogom... Neodbranjivo!

Nije bilo mnogo šansi u nastavku, a najbliži golu je bio Imobile kada ga je izblokirao Marlon. Uvođenje drugog špica Kaiseda u 67. minutu se isplatilo Inzagiju. Marušić je prošao po levom krilu, a Ćiro Imobile se sjajno kretao i čekao povratnu loptu. Kada ju je dobio, nije promašio. Od 1. novembra prošle godine, Imobile je bio strelac na čak 11 prvenstvenih mečeva u kojima je bio starter. Nijedan napadač u Ligama petice nema takav bilans. Levandovski je bio strelac na 10.

Mogao je Lacio i do trećeg gola u nadoknadi vremena ali su Murići i Eskalante protraćili dobre šanse.

Lacio je vezao petu pobedu i u sjajnoj formi dočekuje dva vezana gostovanja Atalanti u narednih sedam dana. Prvo u kupu, pa onda u prvenstvu.