Seltik je šampion Škotske

Izvor: B92, 07.Maj.2023, 18:36

Fudbaleri Seltika odbranili su šampionsku titulu pošto su u Edinburgu na gostujućem terenu pobedili Harts sa 2:0, u utakmici 34. kola škotskog prvenstva.

Seltik je poveo golom koji je Kjogo Furuhaši postigao u 67. minutu, a pobedu je obezbedio Hjon-gju O pogotkom u 80. minutu.

Harts je od 45. minuta igrao sa igračem manje, pošto je isključen Aleks Kokrejn. Njemu je sudija prvo pokazao žuti karton, ali je promenio odluku nakon što je odgledao snimak.
Seltik je tako četiri kola pre kraja obezbedio titulu pošto ima 95 bodova, a drugoplasirani Rendžers 79 uz utakmicu manje.

To je 53. titula za Seltik u klupskoj istoriji, a 11. u poslednjih 12 godina.

Ekipa iz Glazgova ove sezone može da osvoji triplu krunu, ako u finalu Kupa 3. juna pobedi Invernes.