Šarapova: Lisicki veliki izazov

Izvor: B92, 29.Jun.2011, 14:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šarapova: "Lisicki veliki izazov"

Marija Šarapova, šampionka Vimbldona iz 2004. godine, izjavila je da će imati veoma težak posao u polufinalu sa Sabine Lisicki iz Nemačke.

"Ona udara lopticu veoma jako, ima jedan od najboljih servisa na WTA turu i to koristi veoma dobro".

"Neko ko igra sa toliko samopouzdanja i kome trava zaista odgovara uvek je vrlo opasan. Biće to izazov za mene", izjavila je Šarapova.

Ruska teniserka rekla je da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je povreda ramena prošlost, ali da neke kockice trek treba da se slože.

"Osećam sa dobro. Kada je reč o brzini servisa, mislim da bih mogla još malo brže da serviram, ali to će doći vremenom. Na travi je vrlo bitna preciznost i visok procenat ubačenih prvih servisa”.

Upitana da li se sa 24 godine oseća kao veteranka u polufinalu, Šarapova kaže:

"Ne znam je li to compliment ili nije, verovatno nije. Mislim da nekoliko godina nije značajna razlika. Možda da nisam imala dobre rezultate kao mlađa, sada me ne bi smatrali veterankom, već bi me još gledali kao mladu igračicu. Ali ne žalim što sam kao mlada imala uspeha jer osećam da još imam mnogo da naučim”.

Sabine Lisicki ima 21 godinu, a od Šarapove su mlađe i preostale dve učesnice polufinala – Viktorija Azarenka (21) i Petra Kvitova (21)

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.