Izvor: MozzartSport.com, 31.Okt.2021, 02:19

Šampion se ne odriče krune: Flamengo je živ, Marakana progutala Atletiko

Mišael golom u prvom poluvremenu doneo tri dragocena boda domaćinu (1:0)

Završnica šampionske trike u Brazilu blliži se kraju, ali i dostiže vrhunac kada su u pitanju uzbuđenja i neizvesnost. U susretu na Marakani čiji je ulog bio znatno veći od tri boda domaćin je minimalnom pobedom (1:0) sprečio lidera Atletiko Mineiro da se odvoji na praktično nedostižnu prednost, a junak trijumfa Flamenga je Mišael, strelac pobedonosnog gola u 26. minutu.

Brazilski >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << napadač odlično je reagovao posle fenomenalne asistencije Enrikea koji je glavom odložio loptu za saigrača, primirio je loptu i rutinski poslao u mrežu gostiju za erupciju oduševljenja u Riju.

Sedmi ovosezonski pogodak 25-godišnjeg ofanzivca uticao je da aktuelni šampiona priđe lideru i večerašnjem rivalu na deset bodova zaostatka, što je razlika koja bi, uz eventualne pobede u zaostale utakmice, moglo da se istopi na minus četiri i tako u potpunosti vrati branioca titule u trku za tron.

BRAZIL 1 - 29. KOLO

Atletiko PR - Santos 0:1 (0:0)