Izvor: MozzartSport.com, 24.Maj.2020, 15:36

Šalke u agoniji, Augzburg u ekstazi (VIDEO)

Gosti prekinuli seriju od šest mečeva bez pobede

Bio je to derbi dva tima koja se ni ne sećaju kada su poslednji put pobedili. Šalke osam mečeva zaredom nije znao za trijumf, još od 17. januara. Augzburg nešto kraće, šest utakmica je postio, od toga je upisao pet poraza. Jednom je sreća morala da danas okrene lice.

Slavio je gost. Augzburg je uzeo tri velika boda na praznoj Veltins areni i u svojoj ekstazi produžio je Šalkeovu agoniju - 3:0. Plavi Rudari, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << za koje je ponovo bio starter Matija Nastasić, u dva kola nastavka sezone osvojili su nula bodova, uz gol-razliku 0:7. Baš agonija.

Otvorilo se Augzburgu od starta. Igrao se 6. minut kada je Leven poslao bombu iz slobodnog udarca. Više od 25 metara udaljenosti, ali je lopta kao rukom bačena preletela živi zid i zarila se tamo gde golman nije mogao da dohvati.

Šalke je preuzeo potom konce igre. Možda ih je malo i gost prepustio, okrnuvši se više odbrani gola. Imali su Rudari inicijativu, mnogo više udaraca na gol, dosta veći posed lopte. I ništa od toga nisu „naplatili“.

Naprotiv, nekoliko grešaka u nizu odbrambenih igrača Šalkea otvorilo je kontru gostima. Zablistao je mladi Noa Žoel Sarenren-Baze. Možda je bio malo sebičan, hteo je po svaku cenu sam da završi napad, ali isplatilo mu se. Lopta se zarila pod prečku – 2:0. Gotova priča. U poslednjem minutu još jedna sramotna greška odbrane plavih iz Gelzenkirhena i rutinska realizacija Kordove za konačnih 3:0.