Sa Azurne obale se vidi cela Liga 1 – minimalac Nice za čelo tabele

Izvor: B92, 07.Okt.2023, 19:23

Fudbaleri Nice savladali su Mec u gostima rezultatom 1:0 (1:0) u utakmici 7. kola francuske Lige 1.

Jedini gol na utakmici postigao je Alžirac Hičam Budaui, koji je već u 14. minutu rešio meč.

U nastavku je Nica kontrolisala meč kroz posed, a Mec je jedinu pravu šansu da izjednači imao u 38. minutu kada Metju Udol nije uspeo da zatrese mrežu.

Nica je u drugom delu mirno privela meč kraju, a šanse za drugi gol propuštali su Terem Mofi i Evan Gesand
Tim sa Azurne obale je izbio na prvo mesto na tabeli sa 16 osvojenih bodova, makar dok se ne odigraju preostale utakmice 8. kola.

Sa druge strane, Mec je ostao na 14. poziciji sa osam osvojenih bodova.